kovo 18 - balandžio 5 d.

Naujienos

Algirdo filmų rekomendacijos

Generalinis direktorius Algirdas Ramaška

 

Berlynas. Aleksandro aikštė / Berlin Alexanderplatz

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Mano šių metų filmas nr. 1. Gangsterių drama apie tamsų, bet stilizuotą, neono šviesose paskendusį Berlyną, ir filmo herojų, kuris bando kabintis į gyvenimą ir tiesiog nori būti geras… Tačiau gyvenime ne visada viskas vyksta taip, kaip norime. „Berlynas. Aleksandro aikštė“ – tarsi mini serialas, kurį žiūrėdamas norėjau, kad nesibaigtų.

 

Nauja tvarka / New Order

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Dar ir dabar žiūrėdamas šio filmo anonsą jaučiu, kaip oda nubėga šiurpas. Labai norėčiau, kad žiūrovai „Naują tvarką“ pamatytų prieš tai nieko apie ją nežinodami: neskaitę filmo aprašymo, atsiliepimų, neturėdami jokių išankstinių lūkesčių – taip, kaip filmą pamačiau aš. Ir ne veltui dabar jis patenka į mano geriausiųjų penketuką. 

 

Gagarinas / Gagarine

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Šis filmas yra tai, ką vadinu kinu iš didžiosios raidės. „Gagarinas“ magiškai balansuoja ties plonyte riba tarp vaizduotės ir realybės. Labai šiltas, jaukus, pozityvus ir artimas. Filmas, kurį įsimylėjo visa festivalio komanda. Padovanokite sau nuostabų vakarą su juo. 

 

Aš esu Greta / I Am Greta

METŲ ATRADIMAI

Turbūt nėra planetoje žmogaus, nežinančio, kas yra Greta Thunberg. Vieni ją myli, kiti – nekenčia ir darosi labai įdomu: kodėl? Kodėl mergina, visomis jėgomis kovojanti už savo ir visų mūsų ateitį, tampa pajuokos ir žiaurių patyčių objektu, o visas dėmesys nuo esminės problemos yra nukreipiamas į jos išvaizdą ar negalią? Kartais atrodo, kad tai – klasikinis susidorojimas su priešininku, paremtas vadovėliniais propagandos metodais. Manau, jog šį filmą būtina pamatyti visiems.

 

Quo Vadis, Aida / Quo Vadis, Aida?

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Šiemet Oskarui geriausio užsienio filmo kategorijoje nominuoto filmo „Quo Vadis, Aida?“ režisierė Jasmila Zbanič sako, kad „vien tik todėl, kad kai kurie dalykai atrodo neįsivaizduojami, nereiškia, kad jų negali nutikti“. Pats esu ne kartą buvęs Bosnijoje, kur mačiau ir jutau, kokios gilios žaizdos yra likusios po karo. Tačiau pirmiausia šis filmas yra apie be galo stiprią moterį. Jis sukelia tiek daug emocijų, kad net akmenį galėtų pravirkdyti.


 Tavo filmų repertuarą susidaryti padės ERGO filmų patarėjas ergo.kinopavasaris.lt


 

Berlynas. Aleksandro aikštė
2020 / Vokietija, Nyderlandai / rež. Burhan Qurbani
Berlin Alexanderplatz
Nauja tvarka
2020 / Meksika, Prancūzija / rež. Michel Franco
New Order
Nuevo orden
Žiūrėk filmą
Gagarinas
2020 / Prancūzija / rež. Fanny Liatard, Jérémy Trouilh
Gagarine
Aš esu Greta
2020 / Švedija / rež. Nathan Grossman
I Am Greta
Žiūrėk filmą
Quo Vadis, Aida?
2020 / Bosnija ir Hercegovina, Austrija, Rumunija, Nyderlandai, Vokietija, Lenkija, Prancūzija, Norvegija, Turkija / rež. Jasmila Žbanić
Quo Vadis, Aida?
Žiūrėk filmą

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.