kovo 16–26d.

Naujienos

Algirdo filmų rekomendacijos

Direktorius Algirdas Ramaška

Šiais metaiskaip niekad norisi šviesių filmų. Filmų, kurie pakylėtų, kurie priverstų nusišypsoti ar ašarą braukti nuo patiriamo grožio, vaizdo, spalvų, muzikos, galų gale meilės ir visų jos įmanomų formų. Mano feel good filmų topas šiais metais: 

 

Po saulės“ (rež. Charlotte Wells)

KONKURSAS / ATIDARYMO FILMAS
Festivalio atidarymo filmas, kaip visada, yra geriausias būdas pradėti festivalį. Atostogos, Turkijos saulė ir sielos gelmes paliečianti dukros ir tėčio autentiška istorija. Šis filmas, net neabejoju, taps šių metų bestseleriu ir vienu pagrindinių favoritų laimėti žiūrovų simpatijų prizą. Dėl jo žiūrovai kraustosi iš proto nuo Lenkijos iki Graikijos visi atranda kažką savo, kažką gilaus ten, viduje. 

 


„Aštuoni kalnai“ (rež. Charlotte Vandermeersch, Felix van Groeningen)

KRITIKŲ PASIRINKIMAS
Mano asmeninis šių metų favoritas ir filmasnumeris vienas. Jį tiesiog privalu pamatyti kino teatre, kad pajustum tai, ko žodžiais neapsakysi. Kaip neapsakysi ir kalnų magijos bei didybės ar tikros draugystės galios, prasmės ir pilnatvės. Filmas, kuris užpildys gerumu ir šviesa net tamsiausias jūsų sielos kerteles. Labai rekomenduoju pasikviesti savo mylimą, artimą ar brangų žmogų, draugą kartu.

 


„Begalybė“ (rež. Emanuele Crialese)

PANORAMA
Dar vienas šviesos spindulys ir įkvėpimas, kurio ieškome kiekvienas. Penélope Cruz, o gal tiksliaujos vaidinamas personažas, geba atrasti tą šviesos spindulėlį ir paversti saule net ir tuomet, kai aplink pasidaro tamsu. Viskas man taip suderėjo šiame filme,kad besišypsant ašarą norėjosi braukti.

 


Medusa Deluxe(rež. Thomas Hardiman) 

PANORAMA
Mano akimis, vienas originalesnių šių metų filmų, kuris tapo mano meile iš pirmo žvilgsnio. Kirpėjų čempionato metu įvykdoma žmogžudystėšokas ir nežinia kaitina užkulisių atmosferą. Nufilmuotas lyg vienu kadru, filmas leidžia žiūrovams pasijusti realiu įvykių dalyviu. Muzika, dialogai, personažai, estetika... Spėju, kad bus labiausiai aptarinėjamas filmas kirpėjų kėdėse.

 


„Su meile ir įsiūčiu“ ir „Žvaigždės vidurdienį“ (rež. Claire Denis) 

MEISTRAI
Šiemet turėsime net du vienos labiausiai pripažintų prancūzų režisierių Claire Denis filmus, rekomenduoju pamatyti juos abu. „Žvaigždės vidurdienį“ labiau egzotinis, nes veiksmas vyksta Nikaragvoje, netrūks jame ir įtampos, ir dramos, ir neįprasto mūsų akims grožio. O „Su meile ir įsiūčiu“ – na, jau labiau prancūziškas filmas negalėtų būt. Klasikinis meilės trikampis nepaliks abejingų, o ypač, kai įvykių centrevisų numylėta Juliette Binoche. Emocijų jūra garantuota: nuo džiaugsmo ir juoko ikipykčio ir neapykantos, svarbu, kad tik pabaiga gera būtų. 


   

Paskutinis šokis ( rež. Delphine Lehericey)

PANORAMA
Tai labai šviesus ir komiškas filmas apie bambeklį vyrą, kuris,netekęs savo mylimos žmonos, vykdo vienas kitam duotą pažadą, kad jeigu vienas iš jų mirtų, likęs turėtų įgyvendinti kito svajonę. Jau pats siužetassufleruoja, ko galima tikėtis. Įsivaizduokite savo konservatyvių pažiūrų tėtį, dalyvaujantį šiuolaikinio šokio spektaklio repeticijose...   


 

Meile mano ( rež. Kôji Fukada)

MEISTRAI
„Kino pavasaris“ ir jame rodomi filmai man visuomet asocijavosi su pažintimiapie kitas kultūras bei autentiškomis jų istorijomis. Visada sakiau, kad tik prancūzai gali sukurtiprancūzišką filmą, kaip, pavyzdžiui, Iranas, skandinavai, britai savo. „Meile mano“ yra dovana japonų ar korėjiečių kino gerbėjams. Viskas nuo estetikos, vaizdų, muzikos ar dialogų yra persmelkta autentikos, savitos egzotikos, kurigali įsiskverbti į jūsų vidų. Taip tolima, bet tuo pačiu ir neįtikėtinai artima. Filmas nėra lengvas, bet, pažadu, širdyje jį nešiositės ilgai. Net neabejoju, tai bus filmas, po kurio labai norėsis pasikalbėti, ir aš beprotiškai laukiu tų pokalbių, kai jį pamatysite.  

 


 

Titina Šiaurės ašigalyje ( rež. Kajsa Næss)

PAAUGAU VIENĄ FILMĄ
Labai kviečiu į „Kino pavasarį atsivesti ir savo mylimus vaikus. Titina Šiaurės ašigalyje“ – nuostabianimacinė kelionė, paremta tikrais faktais ir autentiškais filmuotais kadrais išRoald’žioAmundseno ir UmbertoNobilepirmosios ekspedicijos į Šiaurės ašigalį. Osvarbiausia, kad šis šmaikštus pasakojimas apie neįtikėtinus nuotykius ir atradimus, papasakotasšunytėsTitinos akimis. 

Po saulės
2022 / Jungtinė Karalystė, JAV / rež. Charlotte Wells
Aftersun
Aštuoni kalnai
2022 / Italija, Belgija, Prancūzija / rež. Charlotte Vandermeersch, Felix van Groeningen
The Eight Mountains
Le otto montagne
Begalybė
2022 / Italija, Prancūzija / rež. Emanuele Crialese
L'immensità
Medusa Deluxe
2022 / Jungtinė Karalystė / rež. Thomas Hardiman
Medusa Deluxe
Su meile ir įsiūčiu
2022 / Prancūzija / rež. Claire Denis
Both Sides of the Blade
Avec amour et acharnement
Žvaigždės vidurdienį
2022 / Prancūzija, Panama / rež. Claire Denis
Stars at Noon
Paskutinis šokis
2022 / Šveicarija, Belgija / rež. Delphine Lehericey
Last Dance
Meile mano
2022 / Japonija, Prancūzija / rež. Kôji Fukada
Love Life
Rabu raifu
Titina Šiaurės ašigalyje
2022 / Norvegija, Belgija / rež. Kajsa Næss
Titina

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.