• FILMAI

Algirdo filmų rekomendacijos

Festivalio vykdomasis direktorius

Maja / Maya

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Goa apylinkių grožiui tiesiog neįmanoma atsispirti, o meilės jausmą, kuris tvyro ore, kartu su drugeliais pilve po filmo parsinešit namo. Filmas, kurį labai rekomenduočiau tiems, kas filmuose ieško saulės, jūros, palmių ir meilės. Ypač rekomenduoju ne tik tiems, kurie jau buvo arba svajoja keliauti po Indiją bet ir tokiems kaip aš, kurie iki šiol nenorėjo nuvykt į Indiją.  

Gražus Sūnus / Beautiful Boy

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Tai yra svajonių komandos sukurtas už širdies griebiantis šedevras. Režisieriaus Felix Van Groeningen („Belgika“), kuriame pagrindinį vaidmenį sukūrė Timothée Chalamet („Vadink mane savo vardu“), o prodiuserių ankstesni darbai patys kalba už save - „12 metų vergovės“, „Mėnesiena“. Man asmeniškai tai yra be proto jautri tema, tikiu, kaip ir be kuriems vaikų turintiems tėvams. Aš net treilerio iki galo negaliu pažiūrėt, nesusigraudinęs... 

Matangi / Maya / M.I.A 

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Tiesa pasakius nelabai ką žinojau apie M.I.A apart jos nuostabios „Paper Planes“ dainos ir šis filmas bei jos asmeninė istorija man tapo visišku atradimu. Stereotipus ji daužo į šipulius, o įkvėpimą dalina saujomis. Dar viena neeilinė istorija apie tai, kad viskas yra įmanoma, tereikia rasti tinkamas priemones ir ginklus – ji pasirinko muziką. Patiks, ką sužavėjo ir įkvėpė Silvanos istorija. 

Kenkenas Ir Ateviai / Coin Coin And The Extra-Humans

MEISTRAI

Tai yra pirmas mini serialas, kuris bus parodytas „Kino Pavasaryje“. Man labai patinka tokio stiliaus absurdo komedijos, kur nėra nei vieno „normalaus“. Tai savotiškas „Tvyn Pykso“ ir „Monty Python“ miksas, kuris savo absurdiškumu man priminė geriausią visų laikų komediją „Top Secret“. Jeigu norėsite „nusirauti“ –  geresnio filmo nerasit.

Šveicaras Chrisas / Chris The Swiss

Europos Debiutų Konkursas

Šiemet konkursinėje programoje daugybė atradimų ir šis man buvo vienas iš jų. Nėra baisesnio dalyko pasaulyje už karą, bet yra žmonių, kurie negali be jo gyventi ir savo noru, rizikuodami gyvybe, neria į jį. Skeptiškai žiūrėjau į dar vieną filmą apie Balkanų karą, bet dar nesibaigus filmui atsiėmiau savo žodžius. Pabandykit ir jūs, tikiu praturtins.

Vasara / Summer

MEISTRAI

Festivalį atidarysime su neeiline, tikrais faktais paremta istorija apie Viktoro Cojaus ir grupės „Kino“ karjeros pradžią, kūrybą, muziką ir meilę bei nenorą paklusti sistemai. Tai ir mūsų palaikymo ženklas režisieriui Kirilui Serebrenikovui, kuris iki šiol kali namų arešto sąlygomis. Tiesiog privalote jį pamatyti!

Vagiliautojai / Shoplifters

MEISTRAI

Geriausias praėjusių metų filmas visomis prasmėmis. Tai filmas, kuris savo nuoširdumu, meile ir japoniška estetika nukautuos kiekvieną ir po kurio norėsis apkabinti artimuosius. „Auksinė palmės šakelė“ ir bestselerio titulas visame pasaulyje leidžia prognozuoti, kad šiemet jis pelnys „Kino pavasario“ žiūrovų simpatijų prizą. Galime lažintis?

Širdžių dama / Queen of Hearts

FESTIVALIŲ FAVORITAI 

Pats šviežiausias filmas iš Danijos, ką tik triumfavęs kaip geriausias Geteborgo festivalio filmas. Tokį siužetą, stilistiką ir psichologinę įtampą gali sukurti tik skandinavai. Rekomenduoju šį šedevrą, pasakojantį apie pamotės ir nepilnamečio posūnio romaną, ypač tiems, kuriems patiko jau danų klasika tapęs filmas „Medžioklė“.

Panikos ataka / Panic Attack

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Kaimynai lenkai nenustoja stebinti. Be galo žiūroviškas, kupinas įtampos ir juodojo humoro filmas, kuriame tikrai kiekvienas atras save. Net neabejoju, kad ši komedija taps vienu šių metų festivalio hitų iš kategorijos „Privalai pamatyti“.

Kafarnaumas / Capernaum

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Vienuolikmetis paduoda savo tėvus į teismą už tai, kad jam suteikė gyvybę. Neįtikėtinai realistiška mažo berniuko, kuris pasmerktas nepakeliamai kančiai skurde ir nuolatinei kovai siekiant išgyventi, istorija. Labai daug minčių paliekantis filmas, kurį sukūrė be galo talentinga Libano režisierė.

Pasaulis priklauso tau / The World Is Yours

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Gangsterių komedija tiems, kurie pasiilgsta saulės, šilumos ir geros nuotaikos. Aktoriai grandai Isabelle Adjani ir Vincentas Casselis, meistriškai diriguojami vunderkindo Romaino Gavraso, nukels į saulėtąją Ispaniją. O geras režisieriaus draugas Jamie xx, kurio dainai „Gosh“ klipą kūrė tas pats Gavrasas, užtikrins, kad nevalingai trauksite savo telefonus ir programėle „Shazam“ gaudysite kiekvieną skambančia dainą.

Iki dugno / Playing Hard

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Dar vienas puikus lenkų darbas ypač aktualia tema. Trys moterys – studentė, aukšto rango prokurorė ir patyrusi vaikų chirurgė – turi vieną bendrą „draugą“ ir didžiausią gyvenimo priešą. Alkoholizmas ir visa griaunančios šios ligos pasekmės. Labai stiprus ir diskusijas provokuojantis filmas.

Balta medžiaga / White Material

RETROSPEKTYVA

Šiemet festivalyje ypač stiprios retrospektyvos. Labai rekomenduoju susipažinti iš arčiau su dviem skirtingais ir kartu artimais kūrėjais – Djibril Diop Mambety ir Claire Denis. Mano asmeninis favoritas yra prancūzų meistrės Claire Denis ir Isabelle Huppert tandemas filme „Balta medžiaga“. Skirtingų kultūrų susidūrimas ekstremaliomis sąlygomis visuomet supurto ir praturtina mūsų sampratą apie vertybes ir moralinius įsitikinimus.

Kulinariniai filmai

Žiūrovų itin mėgstamoje kulinarinėje programoje šiemet pristatysime 3 filmus. „Šefas Flynas“ yra jauniausias pasaulyje profesionalus šefas. Tai yra puikus pavyzdys, kaip žinant, ko nori gyvenime, viską įmanoma pasiekti. Rekomenduoju pasižiūrėti ir filmą „Chaenas – ypač tyro aliejaus kraštas“ apie alyvuogių aliejų, kurį naudojame kasdien, bet pripažinkime, žinių apie jį turime nedaug. Na, o pažiūrėję filmą „Ramenai“ tikrai važiuosite į artimiausią japonų restoraną pašliurpti šio unikalaus patiekalo.

Filmai šeimai

Du filmai, kuriuos kartu su penkiamečiu sūnumi Liutauru peržiūrėjome ir nusprendėme parodyti jums. „Gordonas ir Padi“ – labai nuotaikinga miško detektyvo istorija apie baimes ir draugystę tinka net patiems mažiausiems. „Mano mažoji sesutė Mirai“ – ypač aktuali japonų animė stiliaus istorija tiems, kurie susilaukė ar planuoja turėti antrą vaiką. Geriau ir nesugalvočiau, kaip paaiškinti pokyčius vaikams, kai atsiranda sesė ar brolis.