balandžio 30 - gegužės 6 d.

Naujienos

Algirdo filmų rekomendacijos kino teatruose

Generalinis direktorius Algirdas Ramaška

Trumų medžiotojai / The Truffle Hunters

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Tai vienintelis šių metų filmas, turėjęs tęsti kulinarinių filmų tradiciją festivalyje. Tačiau iš tiesų „Trumų medžiotojai“ yra kur kas daugiau. Filmas, sužavėjęs ir kino kritikus, ir gurmanus, paliečia pačią svarbiausią žmogiškumo ir tvarumo temų esmę. „Trumų medžiotojai“ – fantastiškas filmas visiems, kam nesvetimas geras kinas, kulinarija ir tvarumo tema.

Gunda

MEISTRAI

Dokumentinis filmas „Gunda“ – tai absoliutus vizionieriaus Viktoro Kossakovskio šedevras, kurio grožio didybę būtina pamatyti dideliame ekrane, kur tarsi pro rakto skylutę, be žmogaus įsikišimo, galime stebėti nuostabų pasaulį. Tai dar vienas filmas, sukeliantis labai daug minčių apie tvarumą, žmogaus santykį su gamta ir mūsų visų atsakomybę dėl ateities.

Kitame gyvenime / The World to Come

METŲ ATRADIMAI

Filmas, kurio beprotiškai laukiu ir kurį specialiai pasilikau pažiūrėti didžiajame ekrane. „Kitame gyvenime“ – svarbi kino juosta, kurios, tikiu, laukiu ne aš vienas ir į kurią, greičiausiai, bilietų neliks akimirksniu. Neabejoju, kad „Kitame gyvenime“ ypač patiks visiems filmo „Liepsnojančios moters portretas" gerbėjams.

Nauja tvarka / New Order

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Dar ir dabar žiūrėdamas šio filmo anonsą jaučiu, kaip oda nubėga šiurpas. Labai norėčiau, kad žiūrovai „Naują tvarką“ pamatytų prieš tai nieko apie ją nežinodami: neskaitę filmo aprašymo, atsiliepimų, neturėdami jokių išankstinių lūkesčių – taip, kaip filmą pamačiau aš. Ir ne veltui dabar jis patenka į mano geriausiųjų penketuką. 

Gagarinas / Gagarine

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Šis filmas yra tai, ką vadinu kinu iš didžiosios raidės. „Gagarinas“ magiškai balansuoja ties plonyte riba tarp vaizduotės ir realybės. Labai šiltas, jaukus, pozityvus ir artimas. Filmas, kurį įsimylėjo visa festivalio komanda. Padovanokite sau nuostabų vakarą su juo. 

Aš esu Greta / I Am Greta

METŲ ATRADIMAI

Turbūt nėra planetoje žmogaus, nežinančio, kas yra Greta Thunberg. Vieni ją myli, kiti – nekenčia ir darosi labai įdomu: kodėl? Kodėl mergina, visomis jėgomis kovojanti už savo ir visų mūsų ateitį, tampa pajuokos ir žiaurių patyčių objektu, o visas dėmesys nuo esminės problemos yra nukreipiamas į jos išvaizdą ar negalią? Kartais atrodo, kad tai – klasikinis susidorojimas su priešininku, paremtas vadovėliniais propagandos metodais. Manau, jog šį filmą būtina pamatyti visiems.

Quo Vadis, Aida / Quo Vadis, Aida?

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Šiemet Oskarui geriausio užsienio filmo kategorijoje nominuoto filmo „Quo Vadis, Aida?“ režisierė Jasmila Zbanič sako, kad „vien tik todėl, kad kai kurie dalykai atrodo neįsivaizduojami, nereiškia, kad jų negali nutikti“. Pats esu ne kartą buvęs Bosnijoje, kur mačiau ir jutau, kokios gilios žaizdos yra likusios po karo. Tačiau pirmiausia šis filmas yra apie be galo stiprią moterį. Jis sukelia tiek daug emocijų, kad net akmenį galėtų pravirkdyti.


 Tavo filmų repertuarą susidaryti padės ERGO filmų patarėjas ergo.kinopavasaris.lt


 

Trumų medžiotojai
2020 / Italija, Jungtinės Valstijos, Graikija / rež. Michael Dweck, Gregory Kershaw
The Truffle Hunters
KINO TEATRUOSE
Gunda
2020 / Norvegija, Jungtinės Valstijos / rež. Victor Kossakovsky
Gunda
KINO TEATRUOSE
Kitame gyvenime
2020 / Jungtinės Valstijos / rež. Mona Fastvold
The World to Come
KINO TEATRUOSE
Nauja tvarka
2020 / Meksika, Prancūzija / rež. Michel Franco
New Order
Nuevo orden
KINO TEATRUOSE
Žiūrėti namuose
Gagarinas
2020 / Prancūzija / rež. Fanny Liatard, Jérémy Trouilh
Gagarine
KINO TEATRUOSE
Aš esu Greta
2020 / Švedija / rež. Nathan Grossman
I Am Greta
KINO TEATRUOSE
Žiūrėti namuose
Quo Vadis, Aida?
2020 / Bosnija ir Hercegovina, Austrija, Rumunija, Nyderlandai, Vokietija, Lenkija, Prancūzija, Norvegija, Turkija / rež. Jasmila Žbanić
Quo Vadis, Aida?
KINO TEATRUOSE
Žiūrėti namuose

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.