kovo 19 d. - balandžio 2 d.

Naujienos

Aistės filmų rekomendacijos

Programos sudarytoja ir filmų pirkimų ir platinimo veiklos vadovė Aistė Račaitytė

Sapnų Kordiljeros / The Cordillera of Dreams

MEISTRAI

Man Patricio Guzmáno kinas tapo raktu į Čilės kultūrinę ir politinę istoriją ir su magija persipinančią Lotynų Amerikos realybę. Guzmáno dokumentiniuose filmuose vienas iš aktyviausių elementų yra gamta, ir per ją režisierius atveria istorinę praeitį. Sukūręs filmus apie Čilės dykumą, apie ilgąją pakrantę, dabar jis kamerą atsuko į visą šalį, tarsi stuburas skrodžiančius Andų kalnynus. Režisierius tikina, kad, jei išmoktume suprasti akmenų kalbą, sužinotume istoriją, kuri iki šiol yra negailestingai trinama iš gyventojų atminties.

Sapnų Kordiljeros
2019 / Prancūzija, Čilė / rež. Patricio Guzmán
The Cordillera of Dreams
La cordillère des songes
Žiūrėk filmą namuose

Ribos / Diapason

METŲ ATRADIMAI

Debiutuojantis režisierius, rodos, pasiėmė visa, kas geriausia, iš mūsų visų pamiltos Irano kino mokyklos ir ypač Asgharo Farhadi kūrybos. „Ribos“ atskleidžia labai kompleksišką šiuolaikinio Irano įvaizdį ⎯ tai ir labai moderni bei pažangi šalis, tačiau joje vis dar galioja archajiški, su moderniu pasauliu nesuderinami šariato įstatymai. Filme įtaigiai vaizduojama moters padėtis šiandien vis dar ant labai stiprių patriarchalinių polių stovinčioje Irano visuomenėje. Ne taip ir dažnai kinas mums siūlo situacijų, kuriose pagrindinio herojaus pasirinkimai kelia tiek daug moralinių dilemų. Filmas iš esmės supurto, verčia permąstyti savo vertybes ir jas naujai pasverti įsijautus į herojus varžančias socialines aplinkybes.

Ribos
2019 / Iranas / rež. Hamed Tehrani
Diapason
Žiūrėk filmą namuose

Sinonimai / Synonyms

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Visi Nadavo Lapido filmai atsispiria nuo jo komplikuoto santykio su savo šalimi. Meilė Izraeliui ir neapykanta jo militarizmui veda link originalių kūrybinių sprendimų. Šiandienos sparčiai besimaišančiam pasauliui filmas kalba apie nacionalizmą ir savo šaknų išsižadėjimą. Ar svetimos kalbos sinonimai ir tautiniai lozungai gali tapti keliu į naują tapatybę?

Sinonimai
2019 / Prancūzija, Izraelis, Vokietija / rež. Nadav Lapid
Synonyms
Synonymes
Žiūrėk filmą namuose

Nematomas gyvenimas / Invisible Life 

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

Filmo kūrėjai išrado naują žanrą ⎯ atogrąžų melodramą. Kas slypi už šio keisto pavadinimo? Atogrąžų miškų gajumą primenantys jausmai ir dviejų seserų gyvenimus griaunantis melas. Filmo operatorė Hélène Louvart pasirūpino, kad filmo mizanscenos ir aistromis alsuojantis Rio de Žaneiras tiksliai atspindėtų herojų vidinius virsmus.

Nematomas gyvenimas
2019 / Brazilija, Vokietija / rež. Karim Aïnouz
The Invisible Life
A vida invisível
Žiūrėk filmą namuose

Martinas Idenas / Martin Eden

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Pietro Marcello ⎯ nepaprastai dosnus režisierius. Romantikos ir aktualios intelektualinės minties kupini filmai pasižymi dar ir neįtikėtinai turtinga kino kalba. Režisierius jaučia didelę pagarbą tradicijoms, iš jų semiasi įkvėpimo, tačiau tai nė kiek nevaržo jo laisvės ir modernumo nei ekranizuojant klasiką, nei naudojant archyvinę medžiagą ir kino juostą.

Martinas Idenas
2019 / Italija / rež. Pietro Marcello
Martin Eden
Žiūrėk filmą namuose

Raudoni laukai / Red Fields

FESTIVALIŲ FAVORITAI

Patiks kine ieškantiesiems politinių poteksčių ir formalistinių naujovių. Tik Keren Yedaya rankose daugiau nei trijų dešimtmečių senumo roko opera gali suskambėti taip šviežiai ir aktualiai. Filmas siūlo malonią pramogą, bet savo prasme neatsilieka nuo pačių kritiškiausių filmų. Tai elektronikos natomis skambantis modernus Izraelio folkloras.

Raudoni laukai
2019 / Izraelis, Liuksemburgas, Vokietija / rež. Keren Yedaya
Red Fields
Mami
Žiūrėk filmą namuose

Paukščių metamorfozė / The Metamorphosis of Birds

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Laiškai iš jūros. Į juos atsakančios naujienos iš sausumos. Sūnus, svajojantis tapti paukščiu. Ir šešis vaikus auginanti motina, besisemianti įkvėpimo iš augalų pasaulio... Poezijos šiame hibridiniame filme gausu, kaip ir režisierės šeimos istorijoje, pagal kurią sukurtas šis filmas. Tai labai originalus žvilgsnis į praeitį siekiant geriau suprasti savo tapatybę.

Paukščių metamorfozė
2020 / Portugalija / rež. Catarina Vasconcelos
The Metamorphosis of Birds
A Metamorfose dos Pássaros
Žiūrėk filmą namuose

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.