kovo 14–27d.
Kiti projektai

ITALŲ KINO KLASIKOS SAVAITĖ

 

Spalio 23–29 d., ITALŲ KINO KLASIKOS SAVAITĖS metu, kino teatre „Forum Cinemas Vingis“, Vilniuje ir M. Žilinsko dailės galerijoje Kaune, bus rodomi Federico Fellini, Roberto Rossellini, Michelangelo Antonioni, Vittorio De Sica ir kitų iškilių Italijos kino kūrėjų filmai. Visi jie įtraukti į UNESCO kino paveldo fondą „Pasaulio atmintis“. Bilietai – po 3 eurus.

 ITALŲ KINO KLASIKOS SAVAITĖ šį rudenį organizuojama remiantis sėkmingu „Kino pavasario“ ir Italų kultūros institutu Vilniuje bendradarbiavimu. Norint akcentuoti kultūros paveldo išsaugojimą buvo atsižvelgta į UNESCO ir BOSCOS partnerystę – BOSCOS rūsiai „Bosca Cattedrali Sotterranee“ (Kanelis, Italija) įtraukti į UNESCO kultūros paveldą.

„Šiais metais BOSCA yra oficialus UNESCO „Šviesos metų“ partneris. Ne pirmus metus dirbant su „Kino pavasariu“ kilo idėja surengti Italų kino klasikos retrospektyvą, pristatančią į UNESCO sąrašą įtrauktus italų kino režisierių filmus. Esame laimingi suorganizavę nekomercinį festivalį, leidžiantį kino mėgėjams susipažinti su filmais, kurie šiandien yra retenybė. Tikimės, kad BOSCOS ir kino mylėtojai įvertins mūsų ir partnerių pastangas“, – apie partnerystę su UNESCO ir ITALŲ KINO KLASIKOS SAVAITĘ kalbėjo Audrius Sekliuckis, įmonės „Boslita“ ir Ko rinkodaros ir pardavimų direktorius.

Festivalį atidarys Vittorio De Sica juosta „Dviračių vagys“ (1948). Žiūrovai išvys du kultinius Roberto Rossellini filmus „Roma – atviras miestas“ (1945) ir „Paisa“ (1946); vieną dažniausiai aprašinėtų ir daugiausiai apkalbėtų F. Fellini filmų „8 ½“ (1963); itin daug dėmesio susilaukusią Michelangelo Antonioni dramą „Nuotykis“; „Auksinę palmės šakelę“ pelniusį Ermanno Olmi filmą  „Medis klumpėms“ (1978) ir 1992 m. sukurtą Gianni Amelio dramą „Vaikų vagis“.

 

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.