kovo 19 d. - balandžio 2 d.
Kiti projektai

In Latino

Spalio 25-26 dienomis į Vilnių sugrįžta Lotynų Amerikos kultūros festivalis IN LATINO. Žemaitės skverui Fridos Kahlo portretą dovanojęs renginys, šį kartą remsis kito saulėtojo regiono herojaus – Kubos revoliucionieriaus Ernesto Che Gueavaros – įvaizdžiu, simbolizuojančiu laisvę ir maištą. Jų persmelkta bus ir šių metų IŠSILAISVINTI kviečianti IN LATINO programa, kurioje, kaip ir kasmet, – daug autentiškų ritmų, skonių ir meno.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Projektą organizuoja VšĮ „Kino pavasaris“. Draugai VšĮ „Įkvėpmai“.

PROGRAMA:

SPALIO 25–LAPKRIČIO 8 d. / Fotografinis pasakojimas RESIDENTES Y VISITANTES // Baro „Nauji vėjai“ vitrinos (Gedimino pr. 27)

„Rezidentai ir lankytojai“  (isp. Residentes y Visitantes) yra Denio Vejo fotografinis pasakojimas, tiriantis bei interpretuojantis Vakarų pasaulio religinę bei kultūrinę įtaką Meksikos visuomenėje. Fotografas penkerius metus keliavo po Meksiką, fiksuodamas religines šventes, sakralias čiabuvių apeigas, turistines vietas bei miestų gatves, tad jo nuotraukų serija tapo siurrealistišku šalies portretu. Autoriui svarbiausia buvo perteikti krikščionybės simbolius, kurie įsilieja arba išsišoka įvairioje ir sudėtingoje vietinėje kultūroje, užfiksuoti tą susikirtimo tašką, kur autentiškumas susiduria su primestinumu, o originalumas su kiču.

Plačiau: https://www.facebook.com/events/757048178052346/
Parodos lankymas nemokamas ir prieinamas visą parą (iš Gedimino prospekto)

 

SPALIO 26 D. // ONE DAY TRIP@Menų fabrikas LOFTAS

10:30-11:45 // Gatvės meno pažinimas kartu su gidu urbanistinėje meno galerijoje po atviru dangumi Open Gallery

Unikali meno galerija po atviru dangumi „Open Gallery“ tai ilgalaikis tarpsritinis projektas ir kultūrinė iniciatyva, originaliai pristatanti urbanistinę kultūrą ir kūrybiškai gaivinanti postindustrinį Naujamiestį. Šia iniciatyva siekiama pristatyti tradicinėms meno formoms alternatyvią kūrybą: piešinius ant fabrikų sienų, instaliacijas, skulptūras, performansus, autorinį kiną, kurie industrinėje erdvėje atsiskleidžia naujai. Tuo pačiu skatinti tarpusavyje bendradarbiauti skirtingų sričių Lietuvos ir užsienio menininkus. Dalyvavimas ekskursijoje nemokamas, tačiau reikalinga registracija https://forms.gle/r84vnvhabmEY4BSV9  

Susitikimo vieta, vidinis kiemas. Iėjimas iš Panerių g.

12:00-12:20 // Trumpametražio fimo „Street Heroines“ peržiūra

Rež. Alexandra Henry / 2019 / 19 min. / kalba: anglų, ispanų / subtitrai – anglų
Apie 30 menininkių iš 10 pasaulio šalių, pasitelkusiosios kūrybiškumą, kovoja su socialinėmis problemomis vyrų dominuojančioje gatvės meno subkultūroje. „Street Heroines“ yra pirmasis tokio pobūdžio dokumentinis filmas, kuris sujungia pasaulio gatvės menininkes, naudojančias viešąsias erdves kalbėti svarbiomis temomis ir įkvėpti pokyčiams aplinkinius. Bus rodoma fotomenininkės ir režisierės Alexandros Henry šiuo metu kuriamo dokumentinio filmo trumpametražė versija.

Filmo anonsas: https://vimeo.com/230865874
Filmo peržiūra nemokama.

 12:30-14:30 // Grafičio piešimo dirbtuvės

Gatvės meno įkvėptiems lankytojams suteiksime galimybę prisiliesti prie grafičiotechnikų ir idėjinio pamato. Kartu su kūrybinės studijos SPRAY WAY meistrų komanda kviesime visus išbandyti naują potyrį.

SPRAY WAY komanda kvies visus išbandyti gatvės meno kūrybą. Street Art‘o įkvėptiems lankytojams suteiksime galimybę prisiliesti prie aerozolinių dažų, supažindinsime su grafičio stiliumi ir gatvės meno piešimo pagrindais. Suteiksime informaciją apie dažus, skirtingas piešimo technikas, spalvų suderinamumą ir bendrą piešimo stilistiką. Dirbtuvių metu padedame dalyviams piešti, patariame, konsultuojame ir padedame dalyviams įgyvendinti jų norimą piešinį. Renginio dalyviams papasakosime apie Lietuvos gatvės meno istoriją, vystymąsi ir dabartines vyraujančias nuotaikas.

Dalyvavimas dirbtuvėse nemokamas. Ribotas vietų skaičius. 

Registracija į dirbtuves: https://forms.gle/4NRtptYXZgdnJogeA 

Susitikimo vieta, vidinis kiemas. Iėjimas iš Panerių g.

 

12:30-14:30 // Kino seansas „Vasaros Paukščiai“ (PÁJAROS DE VERANO)

Rež. Ciro Guerra, Cristina Gallego / 2018 / Kolumbija, Danija, Meksika / 02:05 min / kalba: vajų, ispanų, anglų / subtitrai: lietuvių / N-16
Kai 8 dešimt. Ameriką apėmė hipių kultūra, Kolumbijoje suklestėjo marihuanos eksportas, paprastus ūkininkus paversdamas nuožmiais verslininkais. La Gvachiros dykumoje gyvenanti indėnų šeima imasi vadovauti šiam rizikingam verslui ir bemat perpranta galios bei turtų privalumus. Godumas, aistra ir garbės troškimas sukursto karą tarp artimųjų. Šeimos narių gyvybėms ir tūkstantmetėms tradicijoms ima grėsti pavojus. Tai sakmė apie šalies virsmą iš rojaus į pragarą ir kartu – graikų tragedijos tradicija sekantis šeimos metraštis.
Filmo peržiūra nemokama.

 

15:00-17:00 // Kino seansas „Angelas“ (EL ANGEL)

Rež. Luis Ortega / 2018 / Argentina, Ispanija / 01:58 min / kalba: ispanų / subtitrai: lietuvių / N-16
Jau vaikystėje Karlitas geisdavo svetimų daiktų, tačiau tikrasis jo „pašaukimas“ – būti vagimi pasireiškė pereinant į suaugusiųjų pasaulį. Septyniolikmetis kūdikio veido ir blondiniškų garbanų vaikis, išdidus, kaip kino žvaigždė, kartu su mokyklos draugu leidžiasi į atradimų, meilės ir nusikaltimų kupiną kelionę, kur žmogžudystė tampa kasdienybe. Kai po kelerių metų jis sulaikomas, dėl angeliškos išvaizdos laikraščiai jį praminė Mirties angelu. Taip per naktį, apdovanotas dėmesiu dėl savo grožio, Karlitas tapo žvaigžde.
Filmo peržiūra nemokama.

 

20:00-24:00 // MITÚ / Elektroninės Džiunglės iš Kolumbijos

Džiunglių laisvės įkvėptas, vieno garsiausių Kolumbijos psichodelinės elektroninės muzikos duetų MITÚ pasirodymas menų fabrike „Loftas“. Iš Bogotos atvykstantys multiinstrumentalistas Julian Salazar ir talentingas būgnininkas Franklin Tejedor žada išskirtinių garsų vakarą ir dar gilesnį Lotynų Amerikos patyrimą.
Svečiams iš Kolumbijos pritars unikalus elektroninės muzikos projektas „Girių dvasios“. Evaldo Azbukausko kuriama muzika įkvėpta Lietuvos gamtos, miškų ir senovės baltų kultūros, persipinančios su moderniais dub, techno ritmais.

Plačiau: https://www.facebook.com/events/454168508555783

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.