In Latino

 

 

Ar įmanoma per savaitę pamatyti bent didžiąją dalį Pietų Amerikos, nors ir truputį pažinti kelių šalių kultūrą: pasižiūrėti keletą filmų, paragauti nacionalinių patiekalų, paklausyti muzikos, išgirsti literatūros kūrinių, sutikti įdomių žmonių, aistringai pašokti? Ir aistringai įsimylėti. Argentiną, Meksiką, Boliviją, Čilę, Kubą, Braziliją... Taigi ar išties įmanoma? Kur, kaip, su kuo? Štai atsakymas – visa tai galite patirti per kasmet, spalio mėnesį, Vilniuje vykstančias Lotynų Amerikos dienas „In Latino“.

Prieš dešimt metų pažintis su Meksikos kinu išaugo į tvirtą draugystę su kitomis Pietų Amerikos šalimis ir tų šalių kultūra. Dažniausiai vėsų ir niūroką rudenį savaitę trunkantis renginys kviečia vilniečius ir sostinės svečius iš arčiau pažinti Lotynų Amerikos kraštų spalvingą gyvenimą, kuris atsispindi savituose filmuose, pikantiškuose patiekaluose, ritmingoje muzikoje, prieštaringuose gyvenimuose, kuriais dalijasi Lietuvoje gyvenantys tų kraštų žmonės, svečiai ir ten keliavę lietuviai.

Dažniausiai šitaip įsivaizduojame Pietų Amerikos kraštus ir gyvenimą bei kultūrą ten. Tačiau šiose spalvose ir ritmuose slypi ne vien linksmybės. Kaip ir visiems mums, jiems nesvetimas liūdesys, nusivylimas, kartais neapykanta arba tiesiog nostalgija. Kaskart vis kitaip. Kaip kasmet kitoks būna „In Latino“. Tačiau visada turtingas ir turiningas.

 

Praėjusių metų programos: 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006