Uždaryti langą
Archyvas

Prakeikta vasara

Damned Summer

Verão danado

2017 / Portugalija / 127 min / N-16
5.6
Iš viso balsų: 38, vidurkis: 5.6
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Prakeikta vasara on IMDb
Režisierius - Pedro Cabeleira
Scenarijaus autoriai - Pedro Cabeleira
Aktoriai - Pedro Marujo, Lia Carvalho, Ana Valentim, Daniel Viana, Sérgio Coragem, Gonçalo Robalo, Luís Magalhães, Maria Leite, Ana Tang, Rodrigo Perdigão
Prodiuseriai - Pedro Cabeleira, Marta Ribeiro, Abel Ribeiro Chaves
Operatorius - Leonor Tales
Montažas - Rúben Gonçalves
Kompozitoriai -
Pardavimo agentas - Slingshot Films
Platintojas -
Gamybos kompanija -
Dialogai - portugalų
Subtitrai - lietuvių, anglų

„Kai kas labai svarbaus užčiuopta šiame preciziškai sukonstruotame debiute. Kas yra ne taip su šiuolaikine kapitalistine sistema, jei jauniems žmonėms ji tokia nepatraukli? Regis, belaikės šokių aikštelės tuomet tampa vieninteliu prieglobsčiu. Ar pasipriešinimu?“ (M. Valiūnaitė)

Čiko vasara prasideda kaime pas senelius, po citrinmedžiais, – vietoje, kupinoje vaikystės prisiminimų. Tačiau Čiko palieka saugų lizdelį ir persikelia į Lisaboną. Čia jis baigia filosofijos studijas ir tikisi rasti įdomų darbą. Vaikinas priklauso kartai, kuri jaučiasi praradusi lūkesčius ir perspektyvas, kuri kaltinama nenoru suaugti. Jis leidžia dienas su draugais, žaisdamas kompiuterinius žaidimus, ieškodamas išsigelbėjimo vakarėliuose ar tiesiog rūkydamas žolę. Lisabonos naktys įtraukia Čiko. Nuolatiniai susižavėjimai ir išsiskyrimai tampa hedonistinės rutinos dalimi, o deginantis sielvartas šokių aikštelėse virsta euforija.

 

 

Filmografija

2017 – Prakeikta vasara / Damned Summer
2013 – Atskyrimas (trumpametražis) / Estrangement (short)