Uždaryti langą
Archyvas
Žiūrėk filmą namuose

Mokinys

The Student

Ученик

2016 / Rusijos Federacija / 118 min / N-13
8.1
Iš viso balsų: 34, vidurkis: 8.1
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Mokinys on IMDb
Režisierius - Kirill Serebrennikov
Scenarijaus autoriai - Kirill Serebrennikov
Aktoriai - Petr Skvortsov, Victoria Isakova, Julia Aug, Svetlana Bragarnik, Anton Vasiliev, Aleksandra Revenko, Aleksandr Gorchilin
Prodiuseriai - Ilya Stewart, Diana Safarova, Yury Kozyrev, Murad Osmann, Sergey Shtern, Svetlana Ustinova, Ilya Dzhincharadze, Katerina Komolova, Cosimo Fin
Operatorius - Vladislav Opelyants
Montažas - Yury Karikh
Kompozitoriai - Ilya Demutsky
Pardavimo agentas - Wide
Platintojas - MTÜ Must Käsi, Kino Pavasaris Distribution
Gamybos kompanija -
Dialogai - rusų
Subtitrai - lietuvių, anglų

Filmas paremtas vokiečių dramaturgo Mariuso von Mayenburgo pjese „Kankinys“. Istorijos centre – paauglys Venia. Jis gyvena su vieniša motina. Vaikinas pradeda skaityti Bibliją, kur randa visus atsakymus į jam rūpimus klausimus. Mokykloje jis nelanko baseino, kalba tik tekstais iš evangelijų ir taip pradeda psichologiškai terorizuoti ne tik motiną, bet ir bendraklasius bei mokytojus. Jis mano esąs aukščiau už visus ir vienintelis žinąs, kas blogai, o kas gerai. Motina pagalbos kreipiasi į mokykloje dėstantį popą, tačiau šis vaikinui – ne autoritetas. Veniai iššūkį meta tik jo biologijos mokytoja. Pati pradėjusi gilintis į Bibliją ji sulauks žiauraus mokinio keršto. Prasideda mokytojos ir mokinio karas.

„Filme, kaip ir pjesėje, apmąstomas religinio ekstremizmo vaidmuo visuomenėje. Ar iš tikrųjų Šventajame Rašte kalbama tik apie meilę ir pagarbą kitam? Kartu režisierius kuria ir dabartinės Rusijos satyrą, kai V. Putino vadovavimo metais labai sustiprėjo ortodoksų Bažnyčios įtaka visuomenei.“ (S. Lingevičiūtė)

Filmografija

„Raginas“ (2004), „Miegamojo istorijos“ (2005), „Vaidinant auką“ (2006), „Jurijaus diena“ (2008), „Krevetės bučinys“ (2009, trumpametražis), „Išdavystė“ (2012, „Kino pavasaris“), „Mokinys“ (2016, „Kino pavasaris“).