Uždaryti langą
Archyvas

Paskutinė šeima

The Last Family

Ostatnia rodzina

2016 / Lenkija / 124 min / N-13
8.7
Iš viso balsų: 23, vidurkis: 8.7
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Režisierius - Jan P. Matuszyński
Scenarijaus autoriai - Robert Bolesto
Aktoriai - Dawid Ogrodnik, Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna, Andrzej Chyra
Prodiuseriai - Leszek Bodzak, Aneta Hickinbotham
Operatorius - Kacper Fertacz
Montažas - Przemysław Chruścielewski
Kompozitoriai -
Pardavimo agentas - New Europe Film Sales
Platintojas - Kino pasaka
Gamybos kompanija -
Dialogai - lenkų
Subtitrai - lietuvių, anglų

Beksinskis – švelnus ir jautrus žmogus, paniškai bijantis vorų. Jis tapo distopinius, daug ką trikdančius paveikslus. Beksinskis – šeimos žmogus, norintis visa ko geriausio mylimai žmonai Zofijai, neurotiškam sūnui Tomekui ir abiejų sutuoktinių motinoms, gyvenančioms kartu. Jo paveikslai, kasdien kantriai tapomi grojant klasikinei muzikai, pagaliau randa vietą šiuolaikinio meno pasaulyje. Katalikė žmona Zofia bando laikyti visus keturis namo kampus, bet problemiško Tomeko protrūkiai gana neprognozuojami, kaip ir jo grasinimai bei bandymai nusižudyti. Šeima truputį atsikvepia, kai sūnus pradeda susitikinėti su moterimis, įsidarbina radijuje ir ima versti filmus. Tačiau Beksinskis niekada nemanė, kad šeimos padangėje visada švies saulė. Filmas paremtas dailininko Zdzisławo Beksińskio šeimos istorija.

„Paskutinė šeima“ tapo tikru ne tik Gdynės festivalio žiuri narių, bet ir žiūrovų numylėtiniu. Jame daug mirties, bet režisierius tikrai nenori tapyti beviltiško šeimos portreto. Veikiau jam svarbu suvokti ir perteikti, kad mirtis neišvengiama, tad reikia ją prisijaukinti ir vis tiek gyventi toliau. Seniai neteko matyti debiutanto filmo, kuris taip natūraliai perteiktų laiko tėkmę.“ (S. Lingevičiūtė)

Apie režisierių

Jan P. Matuszyński (gim. 1984 m. Lenkijoje).

Filmografija

„Kartu“ (2006, trumpametražis), „Mašinų plovykla“ (2007, trumpametražis), „15 metų tylos“ (2007, trumpametražis), „Vakarėlis“ (2009, trumpametražis), „Be ryšio“ (2012, trumpametražis), „Gili meilė“ (2013, dok. f.), „Paskutinė šeima“ (2016, „Kino pavasaris“).