Uždaryti langą
Archyvas

Neruda

Neruda

2016 / Čilė, Prancūzija, Ispanija, Argentina / 106 min / N-13
7.7
Iš viso balsų: 82, vidurkis: 7.7
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Neruda on IMDb
Režisierius - Pablo Larraín
Scenarijaus autoriai - Guillermo Calderon
Aktoriai - Gael Garcia Bernal, Luis Gnecco, Mercedes Moran, Pablo Derqui, Alfredo Castro, Michael Silva, Antonia Zegers
Prodiuseriai - Juan de dios Larrain, Peter Danner, Fernanda del Nido, Alejandro Zito, Axel Kuschevatzky, Ignacio Rey, Gastón Rothschild, Jeff Skoll, Alex Zito
Operatorius - Sergio Armstrong
Montažas - Hervé Schneid
Kompozitoriai - Federico Jusid
Pardavimo agentas - Funny Balloons
Platintojas -
Gamybos kompanija -
Dialogai - ispanų, prancūzų
Subtitrai - lietuvių, anglų

Pogrindin pasitraukęs kairiųjų pažiūrų poetas žaidžia komišką katės ir pelės žaidimą su jo ryžtingai ieškančiu inspektoriumi. Šiame biografinio filmo klišes laužančiame filme pasakojama apie garsaus Čilės poeto ir komunistų lyderio Pablo Nerudos gyvenimą egzilyje po to, kai šis 1948 m. viešai sukritikavo šalies prezidentą Gabrielį Gonzálezą Videlą už tai, kad jis pardavė šalį Amerikai. Čilės kino genijus Pablo Larraínas laisvai interpretuoja istorinius faktus ir kuria painų politinį trilerį, kuriame trinamos ribos tarp realybės ir fikcijos.

„Pablo Larraínas yra vienas negailestingiausių savo šalies kritikų, kiekvienam savo filmui pasirenkantis vis naują formą. Nerudos konfliktas su valstybe jam pasirodė panašus į antraplanio herojaus kovą dėl herojaus vaidmens.“ (A. Račaitytė)

Filmografija

„Nutekėjimas“ (2005), „Tonis Manero“ (2008), „Post Mortem“ (2010, „Kino pavasaris“), „Ne“ (2012, „Kino pavasaris“), „Klubas“ (2015, „Kino pavasaris“), „Neruda“ (2016, „Kino pavasaris“), „Žaklina“ (2016, „Kino pavasaris“).