Uždaryti langą
Archyvas
Žiūrėk filmą namuose

Pasiklydę Paryžiuje

Lost in Paris

Paris pieds nus

2016 / Belgija, Prancūzija / 82 min / N-7
8.0
Iš viso balsų: 84, vidurkis: 8.0
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Pasiklydę Paryžiuje on IMDb
Režisierius - Fiona Gordon, Dominique Abel
Scenarijaus autoriai - Fiona Gordon, Dominique Abel
Aktoriai - Fiona Gordon, Dominique Abel, Bruno Romy, Emmanuelle Riva, Pierre Richard
Prodiuseriai - Fiona Gordon, Dominique Abel, Charles Gillibert, Christie Molia
Operatorius - Claire Childeric, Jean-Christophe Leforestier
Montažas - Sandrine Deegen
Kompozitoriai -
Pardavimo agentas - Mk2 Films
Platintojas - Kino Pavasaris Distribution
Gamybos kompanija -
Dialogai - prancūzų, anglų
Subtitrai - lietuvių, anglų

Po dar kino teatre „Lietuva“ juokinusio „Ledkalnio“, „Kino pavasarį“ atvėrusios „Rumbos“, linksmų „Fėjos“ gaudynių dabar Fiona vaidina išsiblaškiusią keliautoją, o Dominique’as persirengia spalvingu benamiu valkata. Jie susitinka romantiško Paryžiaus gatvėse. Kanados bibliotekoje dirbanti Fiona sulaukia tetos laiško iš Paryžiaus. Ji akimirksniu susikrauna kuprinę į Prancūzijos sostinę, kad išgelbėtų 88-erių senolę Martą („Oskaro“ premijai už vaidmenį Michaelio Haneke’s „Meilėje“ nominuota Emmanuelle Riva). Tačiau pasibeldusi į buto duris ji randa tuščius namus ir nugirsta kaimyną: Marta vieną rytą išėjo ir negrįžo. Fiona lieka viena nepažįstamame mieste. Vieną nelaimę keičia kita katastrofa: ji pameta kuprinę su drabužiais, pargriūva, šlampa po lietumi, bet vis tiek pasikliauja intuicija. Galiausiai prie Senos susipažįsta su mielu, droviu ir po tiltais snaudžiančiu klajokliu Domu. Vienišas vyrukas tampa Fionos gidu. Tuo pačiu metu Marta atranda ilgai ieškotą širdies draugą Dunkaną.

„Žavingoje, dinamiškoje ir romantiškoje „slapstick“ komedijoje tarp linksmų pokštų, modernaus šokio elegancijos, gatvės cirko humoro, bežodžių gegų, juoko pro ašaras nostalgiškai prisimenamos senosios legendinės prancūziškos komedijos ir atgaivinamos nebyliosios Holivudo komedijos. Ir taip gera regėti trumpą, bet mielą Pierre’o Richardo sugrįžimą.“ (E. Pukšta)

Filmografija

„Ačiū Amūrui“ (1994, trumpametražis), „Rosita“ (1997, trumpametražis), „Ledkalnis“ (2005, „Kino pavasaris“), „Rumba“ (2008, „Kino pavasaris“), „Fėja“ (2011, „Kino pavasaris“), „Pasiklydę Paryžiuje“ (2016, „Kino pavasaris“).