Uždaryti langą
Archyvas
Žiūrėk filmą namuose

Raudonas vėžlys

The Red Turtle

La tortue rouge

2016 / Prancūzija, Belgija, Japonija / 80 min / N-13
8.6
Iš viso balsų: 49, vidurkis: 8.6
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Raudonas vėžlys on IMDb
Režisierius - Michael Dudok de Wit
Scenarijaus autoriai - Michael Dudok de Wit, Pascale Ferran
Aktoriai -
Prodiuseriai - Toshio Suzuki, Vincent Maraval, Pascal Caucheteux, Grégoire Sorlat, Valérie Schermann, Christophe Jankovic, Rémi Burah, Olivier Père
Operatorius -
Montažas - Céline Kélépikis
Kompozitoriai - Laurent Perez del Mar
Pardavimo agentas - Wild Bunch
Platintojas - Kino Pavasaris Distribution
Gamybos kompanija -
Dialogai - be dialogų
Subtitrai - be subtitrų

Japonų animacijos gerbėjų gerai žinoma „Studio Ghibli“ pirmą kartą pristato tarptautinį bendros gamybos filmą, kuriame susipina grožis, paslaptingumas, drama ir sielvartas. „Oskarą“ pelniusiam olandų režisieriui Michaelui Dudokui de Witui tai – debiutinis ilgo metražo filmas, kuris dar kartą įrodo jo talentą. Danielio Defoe „Robinzoną Kruzą“ primenanti istorija papildoma netikėtais sumanymais. Išmestas į negyvenamą salą vyras beviltiškai mėgina iš jos ištrūkti, kol netikėtai sutinka raudoną vėžlį, pakeisiantį jo gyvenimą. Nebyliame animaciniame filme žmogus susiduria su gaivališka gamta, yra apsuptas tykios, paslaptingos atmosferos.

„Įtraukiantis savo atmosfera filmas primena animacijos meno subtilumą. „Raudonas vėžlys“ turi kai ką paslaptingo, bet ir labai paprasto perduoti ir suaugusiems, ir vaikams.“ (M. Valiūnaitė)

Filmografija

„Interviu“ (1978, trumpametražis), „Tomas šluoja“ (1992, trumpametražis), „Vienuolis ir žuvis“ (1994, trumpametražis), „Tėvas ir duktė“ (2000, trumpametražis), „Arbatos aromatas“ (2006, trumpametražis), „Raudonas vėžlys“ (2016, „Kino pavasaris“).