Uždaryti langą
Archyvas
Žiūrėk filmą namuose

Vertikali būsena

Staying Vertical

Rester vertical

2016 / Prancūzija / 100 min / N-18
5.7
Iš viso balsų: 41, vidurkis: 5.7
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Vertikali būsena on IMDb
Režisierius - Alain Guiraudie
Scenarijaus autoriai - Alain Guiraudie
Aktoriai - Damien Bonnard, India Hair, Raphaël Thierry, Laure Calamy
Prodiuseriai - Sylvie Pialat, Benoït Quainon, Olivier Père, Rémi Burah
Operatorius - Claire Mathon
Montažas - Jean-Christophe Hym
Kompozitoriai -
Pardavimo agentas - Wild Bunch
Platintojas - Kino Pavasaris Distribution
Gamybos kompanija -
Dialogai - prancūzų
Subtitrai - lietuvių, anglų

Režisierius Leo ieško vilko Pietų Prancūzijoje. Laukuose jį suvilioja laisvos sielos, energinga piemenė Mari. Po devynių mėnesių ji pagimdo vaiką. Kenčianti pogimdyvinę depresiją ir praradusi pasitikėjimą nuolat pradingstančiu Leo ji palieka juos abu. Leo lieka vienas rūpintis vaiku. Virtinėje netikėtų ir neįprastų susidūrimų, kovojantis su vis neaplankančiu įkvėpimu kurti naują filmą Leo padarys viską, kad tik išliktų. „Nepažįstamojo prie ežero“ režisierius Alainas Guiraudie šiuo intymiu, širdį veriančiu pasakojimu, besirutuliojančiu tyrlaukiuose, kuriuose atsiveria slapčiausios aistros, ir toliau kompromituoja žiūrovą.

„Juodojo humoro, absurdo kupinoje komedijoje režisierius trina ribas tarp fantazijos ir realybės. Filme nemažai sekso scenų, kurios labai svarbios, nes, anot režisieriaus, seksas yra ne tik malonumas: juo prasideda pasaulis, tačiau jis gali reikšti ir pasaulio pabaigą. Filme neieškokite linijinio naratyvo ir logiškų jungčių, nes režisierius su jumis žaidžia.“ (S. Lingevičiūtė)

Filmografija

„Sena svajonė dar gyva“ (2001), „Narsuoliai nesiilsi“ (2003), „Karaliaus išsigelbėjimas“ (2009), „Nepažįstamasis prie ežero“ (2013), „Vertikali būsena“ (2016, „Kino pavasaris“).