Uždaryti langą
Archyvas
Žiūrėk filmą namuose

Sieranevada

Sieranevada

2016 / Rumunija, Prancūzija, Bosnija ir Hercegovina, Kroatija, Makedonija / 173 min / N-13
7.9
Iš viso balsų: 62, vidurkis: 7.9
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Sieranevada on IMDb
Režisierius - Cristi Puiu
Scenarijaus autoriai - Cristi Puiu
Aktoriai - Mimi Branescu, Judith State, Tatiana Lekel
Prodiuseriai - Anca Puiu, Mirsad Purivatra, Sabina Brankovic, Lucian Pintilie, Zdenka Gold, Labina Mitevska, Laurence Clerc, Olivier Théry-Lapiney
Operatorius - Barbu Balasoiu
Montažas - Cristi Puiu
Kompozitoriai -
Pardavimo agentas - Elle Driver
Platintojas - Kino Pavasaris Distribution
Gamybos kompanija -
Dialogai - rumunų
Subtitrai - lietuvių, anglų

Filmo veiksmas vyksta Bukarešte, praėjus trims dienoms po teroristinio išpuolio Paryžiaus „Charlie Hebdo“ redakcijoje. Keturiasdešimtmetis daktaras Laris su šeima atvyksta į tėvų namus, kur visa šeima mini tėvo mirimo ketvirtines. Kurdamas realaus laiko iliuziją Puiu beveik trijų valandų filme stebi komiškų ir dramatiškų situacijų kupiną šeimos mikrokosmosą, kur kiekvienas yra susitelkęs ties savo realybe, dabarties ir praeities interpretacija. Belaukiant kunigo skamba ne tik indai ir stiklai, bet ir šeimos paslaptys. Rumunų Naujosios bangos režisierius populiarų dramos prie vakarienės stalo žanrą įvelka į Lietuvai artimų ritualų ir mentaliteto rūbą.

„Puiu režisuojama kamera meistriškai nardo po buto kambarius ir koridorius suteikdama žiūrovui „didelio paveikslo“ iliuziją. Žiūrovas tik vėliau supranta, kad šiame chaose vienas personažas yra ryškesnis. Tai – Lario, kuris, kaip ir daugelis mūsų, tokių susitikimų akivaizdoje permąsto savo vietą šeimos paslapčių ir emocijų žemėlapyje.“ (A. Račaitytė)

Filmografija

„Reikalai ir pinigai“ (2001), „Cigaretės ir kava“ (2004, trumpametražis f.), „Pono Lazaresku mirtis“ (2005, „Kino pavasaris“), „Aurora“ (2005, „Kino pavasaris“), „Trys interpretacijos pratimai“ (2013), „Sieranevada“ (2016, „Kino pavasaris“).