Uždaryti langą
Archyvas

Namai. II dalis: po mūšio

Homeland. Part II: After the Battle

2015 / Irakas, Prancūzija / 174 min / N-13
7.4
Iš viso balsų: 8, vidurkis: 7.4
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Namai. II dalis: po mūšio on IMDb
Režisierius - Abbas Fahdel
Scenarijaus autoriai - Abbas Fahdel
Aktoriai -
Prodiuseriai - Abbas Fahdel
Operatorius - Abbas Fahdel
Montažas - Abbas Fahdel
Kompozitoriai -
Pardavimo agentas - Stalker Production
Platintojas -
Gamybos kompanija - Stalker Production
Dialogai - arabų
Subtitrai - lietuvių, anglų

Svarbiausiame 2015 metų dokumentiniame filme nėra nė vieno nereikalingo kadro. Režisierius atsisako sentimentalumo, atkreipia dėmesį į smulkmenas ir nustebina su netikėtu džiaugsmingumu fiksuodamas savo šeimos kasdienybę per pusantrų metų, kai 2003-iaisiais Iraką užpuolė JAV kariuomenė. Net vaikai žaismingai interpretuoja aplink juos tirštėjantį chaosą, vyresnieji organizuoja vakarienių iškylas už Bagdado. Tik televizijos reportažai skleidžia nieko gero nežadančią informaciją, o pirmųjų kareivių atvykimas sugrąžina į šiurkščią realybę, kai tenka ruoštis neišvengiamam karui. Po mūšio visos miestų gatvės ir žmonių gyvenimai negrįžtamai pasikeičia.

„Epas chronologiškai vaizduoja istorinę tragediją. Neeilinio filmo reikšmė tik didės sulig kiekvienais metais. Lokarno kino festivalyje būtent jam buvo įteiktas „Dokumentikos aljanso“ apdovanojimas, kurį bendru sutarimu skiria septynių svarbiausių Europos dokumentinio kino festivalių deleguoti kino kritikai.“ (E. Pukšta)

Apie režisierių

Abbas Fahdel (gim. 1959 m. Babilone, Irake).

Filmografija

„Atgal į Babiloną“ (2002, dok. f.), „Mes irakiečiai“ (2004, dok. f.), „Pasaulio aušra“ (2008), „Namai (Irakas. Nuliniai metai)“ (2015, dok. f., „Kino pavasaris“).