Uždaryti langą
Archyvas

Radijo svajonės

Radio Dreams

2016 / Jungtinės Valstijos, Iranas / 91 min / N-13
6.1
Iš viso balsų: 17, vidurkis: 6.1
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Radijo svajonės on IMDb
Režisierius - Babak Jalali
Scenarijaus autoriai - Babak Jalali, Aida Ahadiany
Aktoriai - Mohsen Namjoo, Lars Ulrich, Sulyman Qardash, Siddique Ahmed, Raby Adib, Mohamamad Talani, Boshra Dastournezhad
Prodiuseriai - Marjaneh Moghimi
Operatorius - Noaz Deshe
Montažas - Nico Leunen, Babak Salek
Kompozitoriai - Mahmood Schricker
Pardavimo agentas - Reel Suspects
Platintojas -
Gamybos kompanija -
Dialogai - anglų, persų, dari, aramaikų, rusų
Subtitrai - lietuvių, anglų
Jis paliko tėvynę dėl svajonių šalies, kurioje net negali normaliai susikalbėti. Irane jis turėjo didelį autoritetą dėl savo kūrybos, bet JAV tenka karjerą lipdyti iš naujo. Ponas Rojanis (vaidina garsusis Irano muzikantas ir dainininkas Mohsenas Namjoo, namuose vadinamas „Irano Bobu Dylanu“) dirba programų direktoriumi savo paties lėšomis atidarytoje Parso radijo stotyje San Franciske. Jis transliuoja išskirtinį turinį persų kalba ir į laidas kviečia išradingus išeivius iš Afganistano ir Irano. Tarp muzikinių intarpų intelektualusis eruditas skaito poeziją, bendrauja su įdomiais svečiais, diskutuoja keisčiausiomis temomis (pavyzdžiui, užsimano patyrinėti beždžionių vystymosi istoriją kosmose). Šiandien yra ypatinga diena pono Rojanio radijo stočiai, nes jam pavyko susitarti dėl unikalaus pasirodymo, kuris ženkliai padidins klausomumo reitingus. Specialiai atskridusi pirmoji ir vienintelė Afganistano roko grupė „Kabulo svajonės“ vakare tiesioginiame eteryje gyvai gros kartu kultiniais amerikiečių sunkiojo metalo grupės „Metallica“ vyrais. Belaukiant populiariųjų muzikantų dar reikia sutvarkyti begalybę reikalų, pasirūpinti instrumentais ir nepamiršti, kad iki koncerto radijo stoties programa turi būti tokia pati kokybiška ir patraukli.

„Imigrantų vargus, džiaugsmus, svajones ir banguotus bandymus prisitaikyti prie svetimo krašto kultūros ir papročių subtiliai vaizduojantis humoristinis muzikinis filmas patiktų Jimui Jarmuschui ir Aki Kaurismaki.“ (E. Pukšta).

Apie režisierių

Babak Jalali (gim. 1978 m. Irane).

Filmografija

„Heydaras: afganas Teherane“ (2005, trumpametražis), „Pasienio bliuzas“ (2009), „Radijo svajonės“ (2016, „Kino pavasaris“).