Uždaryti langą
Archyvas

Saulėlydžio giesmė

Sunset Song

2015 / Jungtinė Karalystė / 135 min / N-13
8.3
Iš viso balsų: 19, vidurkis: 8.3
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Režisierius - Terence Davies
Scenarijaus autoriai - Terence Davies
Aktoriai - Agyness Deyn, Kevin Guthrie, Peter Mullan, Stuart Martin
Prodiuseriai - Bob Last, Christer Nilson, Roy Boulter, Sol Papadopoulos
Operatorius - Michael McDonough
Montažas - David Charap
Kompozitoriai - Gast Waltzing
Pardavimo agentas - Fortissimo Films
Platintojas -
Gamybos kompanija -
Dialogai - anglų
Subtitrai - lietuvių

Filmo veiksmas nukelia į XX a. pradžios Škotijos kaimą. Skurdo, vyro žiaurumo ir dažno nėštumo pakirsta moteris nunuodija savo naujagimius dvynius ir nusižudo pati. Filme pasakojama vienos jos dukterų, Kris, istorija. Po žmonos mirties tėvas seksualinį smurtą nukreipia į dukrą, tačiau netikėtas širdies smūgis jį prikausto prie lovos, todėl visa ūkio buitis krenta ant Kris pečių. Bėgant laikui Kris vis tvirčiau kimbasi į gyvenimą. Netrukus tarp jos ir kaimynų sūnaus įsiplieskia meilė, sukuriama šeima, tačiau vyras turi išeiti į didįjį karą. Kris ir vėl lieka viena žemėje, kuri karo ir technologinės revoliucijos akivaizdoje niekada nebebus tokia pati. Kaip galima pakelti laiką arba įveikti gamtą? Mes nesame pajėgūs. Galime tik ištverti…

„Žiūrint juostą šmėsteli mintis, kad lyriškasis vaizdų meistras Terence’as Daviesas pasirinko kurti šį filmą vien dėl to, kad filmuojant laukinėje Škotijos gamtoje galėjo visiškai atsiskleisti jo vaizdo pajauta, tačiau ilgainiui supranti, kad režisieriui norisi suprasti, kur ir kodėl dingo senoji jo šalis, jos žmonės.“ (A. Račaitytė)

Apie režisierių

Terence Davies (gim. 1945 m. Liverpulyje, Anglijoje, Jungtinėje Karalystėje).

Filmografija

„Vaikai“ (1976, trumpametražis), „Madona ir vaikas“ (1980, trumpametražis), „Mirtis ir Kristaus prisikėlimas“ (1983), „Tolimi balsai, tylūs gyvenimai“ (1988), „Ilga diena užtemo“ (1992), „Neoninė Biblija“ (1995), „Džiaugsmo namai“ (2000), „Apie laiką ir miestą“ (2008), „Gili žydra jūra“ (2011), „Saulėlydžio giesmė“ (2015, „Kino pavasaris“).