Uždaryti langą
Archyvas

Paskutinėmis miesto dienomis

In the Last Days of the City

Akher ayam el madina

2016 / Egiptas, Vokietija, Jungtinė Karalystė, Jungtiniai Arabų Emyratai / 116 min / N-13
6.7
Iš viso balsų: 7, vidurkis: 6.7
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Paskutinėmis miesto dienomis on IMDb
Režisierius - Tamer El Said
Scenarijaus autoriai - Tamer El Said, Rasha Salti
Aktoriai - Khalid Abdalla, Laila Samy, Hanan Youssef, Maryam Saleh, Hayder Helo
Prodiuseriai - Tamer El Said, Khalid Abdalla, Hana Al Bayaty, Michel Balagué, Marcin Malaszczak, Cat Villiers
Operatorius - Bassem Fayad
Montažas - Mohamed Abdel Gawad, Vartan Avakian, Barbara Bossuet
Kompozitoriai - Amélie Legrand, Victor Moïse
Pardavimo agentas - Still Moving
Platintojas -
Gamybos kompanija -
Dialogai - arabų
Subtitrai - lietuvių, anglų

Kairo centras - tai organizmas, kuris 2009-tųjų žiemą dar atrodė gyvybingas, tačiau jo vietiniai gyventojai palengva jautė miesto svetimėjimą. Khalidas ieško buto ir kuria filmą. Jis pakartotinai žiūri į nuotraukas bei filmuotą medžiagą tarsi tikėdamasis, kad juose atsiras kažkokia prasmė. Jo istorijų veikėjai atrodo ateinantys iš jo vidaus, tačiau jam svarbu atrasti atskaitos taškus ir išoriniame pasaulyje. Rodos, kad Khalidui beieškant jie nepaliaujamai nyksta. Vaikinas atsisveikina su jį paliekančia mergina, su sergančia motina, su draugais, atvykusiais į Kairą pristatyti savo filmus. Draugams Kairas yra stabilus atskaitos taškas – vienas jų gyvena kaip pabėgėlis Berlyne, kitas – sunkumų alinamame Beirute. Iš šių miestų siunčiama filmuota medžiaga – tai ne pagalba filmo negalinčiam užbaigti draugui, o siekis per šį ryšį išsaugoti tai, kas jiems asocijavosi su Kairu, tačiau dabar tėra tik fantazija.

„Filme labiausiai žavi jo tyla, leidžianti herojams ir pasakotojui susilieti į vieną miesto, o tuo pačiu ir regiono portretą, kuriame išnyksta laikas, lieka tik patį miestą ir žmonių gyvenimus keičianti istorija.“ (A. Račaitytė)

Apie režisierių

Tamer El Said (gim. 1972 m. Kaire, Egipte).

Filmografija

„Rugsėjo 18-oji“ (1994, trumpametražis), „Charlie“ (1995, trumpametražis), „Kaip tėvas“ (1996, trumpametražis), „Muzika tinkluose“ (1997, trumpametražis), „Nuliukai kryžiukai“ (1998, trumpametražis), „Pasiimk mane“ (2004, trumpametražis), „Pirmadienį“ (2005, trumpametražis), „Paskutinėmis miesto dienomis“ (2016, „Kino pavasaris“).