Uždaryti langą
Archyvas

Aloysas

Aloys

2016 / Šveicarija, Prancūzija / 91 min / N-13
7.9
Iš viso balsų: 46, vidurkis: 7.9
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Aloysas on IMDb
Režisierius - Tobias Nölle
Scenarijaus autoriai - Tobias Nölle
Aktoriai - Georg Friedrich, Tilde von Overbeck, Kamil Krejci, Yufei Lee, Koi Lee, Sebastian Krähenbühl, Karl Friedrich
Prodiuseriai - Christof Neracher, Christian Davi, Thomas Thümena
Operatorius - Simon Guy Fässler
Montažas - Tobias Nölle, Myriam Flury
Kompozitoriai - Tom Huber, Beat Jegen
Pardavimo agentas - New Europe Film Sales
Platintojas -
Gamybos kompanija -
Dialogai - vokiečių
Subtitrai - lietuvių, anglų

Aloysas Adornas velniškai mėgsta filmuoti, nes tai jo darbas. Jis nuolat stebi nesuskaičiuojamoje gausybėje vaizdajuosčių užfiksuotus artimų ir svetimų žmonių gyvenimus, nes tai jo hobis. Užsispyręs vienišius yra privatus detektyvas, neišsijungia kameros nė minutei ir vis dar gyvena su tėvu, kurio namuose kaupia vaizdo įrašų archyvą. Vieną vakarą Aloysas padaugina alkoholio ir užmiega ant galinių autobuso kėdžių. Vos prabudęs jis neranda svarbiausio įrankio - kameros. Neįkainojamos vertės vaizdajuostės taip pat dingsta, o jam pradeda skambinti paslaptinga mergina. Nepažįstamoji šantažuoja ir pažada grąžinti pasisavintus daiktus, jei tik Aloysas išbandys keistoką japonų išradimą, pavadintą telefoniniu pasivaikščiojimu. Jam tereikės pasitelkti lakią vaizduotę, kad susisiektų ir vėl pasikalbėtų su ja. Aloysas įsimyli patrauklų balsą kitame laido gale. Jauna moteris atveria galimybę ištrūkti iš izoliacijos ir sugrįžti į realų pasaulį. 

„Žavus klajotojas tarp dviejų pasaulių ir paslaptingoji mergina. Stebėjimas ir manija. Pokalbiai laidiniu telefonu ir jokių realių pasimatymų. Katinas ant sofos ir avys lifte. 75-erių metų vėžlė ir energinga iguana. Mąslus egzotiško paukščio žvilgsnis. Muzika ir dainos. Panašu, kad graikiškas „Omaras“ susirado pusbrolį Šveicarijoje.“ (E. Pukšta)

Apie režisierių

Tobias Nölle (gim. 1976 m. Erlenbache, Šveicarijoje).

Filmografija

„Pasimatymas su Neilu“ (2001, trumpametražis), „Davisas“ (2003, trumpametražis), „Renė“ (2008, trumpametražis), „Tėvynė“ (2015), „Aloysas“ (2015, „Kino pavasaris“).