Uždaryti langą
Archyvas

Angeliškas pokalbis

The Angelic Conversation

1985 / Jungtinė Karalystė / 78 min / N-16
7.8
Iš viso balsų: 4, vidurkis: 7.8
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Angeliškas pokalbis on IMDb
Režisierius - Derek Jarman
Scenarijaus autoriai - William Shakespeare (sonetai)
Aktoriai - Judi Dench, Paul Reynolds, Phillip Williamson
Prodiuseriai - James Mackay
Operatorius - James Mackay, Derek Jarman
Montažas - Peter Cartwright, Cerith Wyn Evans
Kompozitoriai - Coil
Pardavimo agentas -
Platintojas -
Gamybos kompanija - British Film Institute
Dialogai - anglų
Subtitrai - lietuvių

Kol vyras nebyliai siekia išpildyti giliausius širdies troškimus, moters balsas už kadro skaito Shakespeare’o meilės sonetus. Filmo vaizdas kuriamas stop kadro principu, muzika nežemiška, fone keičiasi fragmentiškos peizažo detalės: uolų nuolaužos, jūra, rūkas, sodas… Vyras leidžiasi į meilės odisėją. Prieš susijungdamas su savo mylimuoju, kaip sakoma sonete, jis turi tapti tyru, todėl prausia savo kūną jūros vandenyse. Oniriška vyro kelionė ir meditacija – tai intensyvus ir simboliškas ruošimasis meilės sąjungai.

„Žiūrėdamas Dereko Jarmano filmus, įsitikini, kad kinas yra visų menų karalius. Šiame filme organiškai jungiamos tapyba, poezija, fotografija sugrąžina Shakespeare’o eilėms po sentimentalumo kauke besislepiančią egzistencinę prasmę.“ (A. Račaitytė)

Apie režisierių

Michael Derek Elworthy Jarman (gim. 1942 m. Londone, Jungtinėje Karalystėje; mir. 1994 m. Londone, Jungtinėje Karalystėje).

Filmografija

„Sebastijonas“ (1976), „Jubiliejus“ (1977), „Audra“ (1979), „Angeliškas pokalbis“ (1985, „Kino pavasaris“), „Karavadžas“ (1986), „Paskutinis iš Anglijos“ (1988), „Karo requiem“ (1989), „Sodas“ (1990), „Edvardas II“ (1991), „Vitgenšteinas“ (1993), „Mėlyna“ (1993).