Uždaryti langą
Archyvas

Hamletas

Hamlet

1948 / Jungtinė Karalystė / 161 min / N-13
7.7
Iš viso balsų: 3, vidurkis: 7.7
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Hamletas on IMDb
Režisierius - Laurence Olivier
Scenarijaus autoriai - Laurence Olivier, William Shakespeare (pjesė)
Aktoriai - Laurence Olivier, John Laurie, Jean Simmons
Prodiuseriai - Laurence Olivier
Operatorius - Desmond Dickinson
Montažas - Helga Cranston
Kompozitoriai - William Walton
Pardavimo agentas -
Platintojas -
Gamybos kompanija -
Dialogai - anglų
Subtitrai - lietuvių

Keturiais „Oskarais“ apdovanotas Laurence’o Olivier filmas, kuriame jis atlieka pagrindinį vaidmenį, – viena svarbiausių Shakespeare’o ekranizacijų kino istorijoje. Vidinės danų princo dramos – jį kamuoja baimė, kaltė ir pareiga atkeršyti už niekingą tėvo nužudymą – įgyvendinimas yra didžiausias kiekvieno aktoriaus iššūkis ir svajonė. Tai istorija apie žmogžudystę, beprotybę ir neviltį. Karaliaus brolis Klaudijus nunuodija monarchą, pasisavina karūną ir mirusiojo našlę. Tėvo mirties ir skubotų motinos vestuvių sukrėstą Hamletą aplanko tėvo vėlė ir atskleidžia siaubingą išdavystę. Norėdamas atkeršyti Klaudijui, jis inscenizuoja rūmų spektaklį, atkuriantį žmogžudystės sąmokslą, kad sužadintų kaltųjų sąžinę. 

„Laurence’o Olivier vaidinamas Hamletas savo intensyvumu primena aktorės Renée Jeanne Falconetti sukurtą Žanos Dark vaidmenį Carlo Theodoro Dreyerio filme. Atsisakydamas beveik pusės pjesės siužeto, aktorius-režisierius susitelkia ties psichologiniu tragiško herojaus portretu.“ (A. Račaitytė)

Apie režisierių

Laurence Kerr Olivier (gim. 1907 m. Dorkinge, Jungtinėje Karalystėje; mir. 1989 m. Vakarų Sasekse, Jungtinėje Karalystėje).

Filmografija

„Henrikas V“ (1944), „Hamletas“ (1948, „Kino pavasaris“), „Ričardas III“ (1955), „Princas ir šou mergina“ (1957), „Trys seserys“ (1970), „Hindle pabudimas“ (TV) (1976).