Uždaryti langą
Archyvas
Žiūrėk filmą namuose

Komuna

The Commune

Kollektivet

2016 / Danija, Švedija, Nyderlandai / 90 min / N-13
8.5
Iš viso balsų: 65, vidurkis: 8.5
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Komuna on IMDb
Režisierius - Thomas Vinterberg
Scenarijaus autoriai - Tobias Lindholm, Thomas Vinterberg
Aktoriai - Ulrich Thomsen, Trine Dyrholm, Helene Reingaard Neumann, Lars Ranthe, Fares Fares, Martha Sofie Wallstrøm Hansen, Magnus Millang, Anne Gry Henningsen, Julie Agnete Vang, Sebastian Grønnegaard Milbrat
Prodiuseriai - Sisse Graum Jørgensen, Morten Kaufmann, Madeleine Ekman, Mark Denessen, Frans van Gestel, Arnold Heslenfeld
Operatorius - Jesper Tøffner
Montažas - Anne Østerud, Janus Billeskov Jansen
Kompozitoriai - Fons Merkies
Pardavimo agentas - TrustNodisk
Platintojas -
Gamybos kompanija -
Dialogai - danų
Subtitrai - lietuvių, anglų

Intelektualių akademikų šeima Erikas (aktorius Ulrichas Thomsenas) ir Ana (aktorė Trine Dyrholm už šį vaidmenį buvo įvertinta Berlyno kino festivalio „Sidabriniu lokiu“) turi svajonių. Prestižiniame Kopenhagos rajone jie įsigyja vilą, kurioje kartu su dukterimi Frėja įsteigia komuną. Jie rengia bendraminčių susirinkimus, gurmaniškas vakarienes ir triukšmingus pobūvius. Po vienu stogu jaukiai sutelpa draugystė, meilė, idealizmas, geismai ir linksmybės, tačiau netikėtas jausmų protrūkis mažą svajotojų bendruomenę nubloškia į skausmingą realybę. Jų santykių stiprumas, tolerancija vienas kitam ir deklaruojamas solidarumas turės išlaikyti sunkiausią iki šiol egzaminą.

Vienas iš keturių „Dogmos“ „muškietininkų“ Thomasas Vinterbergas gyveno šiaurės Kopenhagoje susikūrusioje Nordgorgo komunoje drauge su tėvais nuo 1976 m. iki 1985 m. Asmeninius patyrimus jis pirmiausia suguldė į pjesę, kurią rašė kartu su profesoriumi ir kultiniu scenaristu Mogensu Rukovu (jis paliko šį pasaulį 2015 m. gruodį). Pjesė buvo suvaidinta Vienos teatre. Sėkmingą spektaklį filmo scenarijui jis adaptavo kartu su „Oskaro“ premijai nominuotos „Medžioklės“ autoriumi Tobiasu Lindholmu (jis taip pat „Karo“ režisierius).

„Meilė yra laisva, padūkusi ir skausminga. Asmeniškiausioje dramoje Thomas Vinterbergas pamėgino atvaizduoti savo kartos portretą, pagražintą spalvingomis, humoristinėmis ir jaudinančiomis fantazijomis.“ (E. Pukšta)

Filmografija

„Balta balta“ (1990, trumpametražis), „Paskutinis turas“ (1993, trumpametražis), „Berniukas, kuris vaikščiojo atbulas“ (1993, trumpametražis), „Didvyriai“ (1996), „Šventė“ (1998), „Trečiasis melas“ (2000), „Viskas apie meilę“ (2003), „Brangioji Vendi“ (2005), „Kai vyras grįžta namo“ (2007), „Submarinas“ (2010), „Medžioklė“ (2012), „Toli nuo skubančios minios“ (2015), „Komuna“ (2016, „Kino pavasaris“).