Uždaryti langą
Archyvas

Mielasis Hansas, brangusis Piotras

My Good Hans

Милый Ханс, дорогой Петр

2015 / Rusijos Federacija, Vokietija, Jungtinė Karalystė / 124 min / N-13
6.8
Iš viso balsų: 11, vidurkis: 6.8
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Mielasis Hansas, brangusis Piotras on IMDb
Režisierius - Alexander Mindadze
Scenarijaus autoriai - Alexander Mindadze
Aktoriai - Jakob Diehl, Birgit Minichmayr, Mark Waschke, Marc Hosemann, Andrius Daryala, Roza Khairullina, Angelina Rimashevskaya
Prodiuseriai - Alexander Mindadze, Liza Antonova, Heino Deckert, Valery Kharkov
Operatorius - Oleg Mutu
Montažas - Dasha Danilova
Kompozitoriai - Valery Siver
Pardavimo agentas - Passenger Film Studio
Platintojas -
Gamybos kompanija - Passenger Film Studio
Dialogai - vokiečių, rusų
Subtitrai - lietuvių, anglų
1941-ųjų pavasaris. Hitleriui ir Stalinui pasirašė ekonominio bendradarbiavimo susitarimą ir draugystės sutartį. Sovietų Sąjunga mainais už vokišką techniką tiekia Vokietijai žaliavas ir maistą. Vokiečių inžinierius Hansas kartu su trimis kolegomis mokslininkais atvyksta į Sovietų Sąjungą pasigaminti optinių lęšių. Vykdydamas svarbią užduotį stiklo fabrike Hansas padaro lemtingą klaidą. Jis neapdairiai perkaitina krosnį ir jos sprogimas sukelia mirtinas pasekmes. Sovietų Sąjungos pareigūnai inicijuoja tragiško įvykio tyrimą. Nuo šiol baimės sukaustyto Hanso likimas daugiausia priklausys nuo jam talkinusio ruso Piotro, mat šis vienintelis matė sprogimą lėmusias aplinkybes. Pats Piotras supranta, kad neturėjo teisės taip arti prieiti prie krosnies ir kad dėl to jis gali būti apkaltintas diversija, o už tai pagal įstatymus baudžiama mirties bausme. Hansas ir Piotras tampa draugais iš reikalo, bet nuoširdusis rusas nerimauja, kad pavojingų ryšių su vokiečiu nepavyks nuslėpti. Piotras su savo šeima pabėga iš miesto. Nereikalingo liudininko išvykimas turėtų pradžiuginti Hansą, bet jis pajaučia didelę netektį.

„Ankstesniame filme Aleksandras Mindadzė pasakojo apie Černobylio atominės elektrinės tragedijos sukūryje atsidūrusius, tiesos nežinančius paprastus žmones. Šį kartą jis jautriai vaizduoja dviejų šalių gyventojų santykius neišvengiamai artėjančio karo išvakarėse, kai baugios įtampos atmosfera, nenumaldoma baimė ir nežinomybė paveikia eilinių žmonių elgesį.“ (E. Pukšta)

Apie režisierių

Aleksandr Mindadze (gim. 1949 m. Rusijoje).

Filmografija

„Iškilimas“ (2007), „Tą šeštadienį“ (2011), „Mielasis Hansas, brangusis Piotras“ (2015, „Kino pavasaris“).