Uždaryti langą
Archyvas

Jungtinės meilės valstijos

United States of Love

Zjednoczone Stany Miłości

2016 / Lenkija, Švedija / 104 min / N-13
7.8
Iš viso balsų: 18, vidurkis: 7.8
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Jungtinės meilės valstijos on IMDb
Režisierius - Tomasz Wasilewski
Scenarijaus autoriai - Tomasz Wasilewski
Aktoriai - Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Dorota Kolak, Julia Kijowska, Andrzej Chyra, Lukasz Simlat, Tomek Tyndyk
Prodiuseriai - Piotr Kobus, Agnieszka Drewno
Operatorius - Oleg Mutu
Montažas - Beata Walentowska
Kompozitoriai -
Pardavimo agentas - New Europe Film Sales
Platintojas -
Gamybos kompanija - Mañana
Dialogai - lenkų, rusų, vokiečių
Subtitrai - anglų, lietuvių
1990-ieji. Lenkija. Šalyje pučia radikalių ir optimistinių permainų vėjai. Pirmieji laisvės metai paskleidžia visuotinę euforiją, bet daugeliui gyventojų vis tiek kelia nerimą baugi nežinia dėl artimiausios ateities. Keturios skirtingo amžiaus moterys gyvena pernelyg sąlygiškoje ir apgaulingoje laimėje. Pagaliau jos ryžtasi pasirūpinti savimi. Tai pats geriausias ir dėkingiausias laikas keistis, pakovoti už asmeninį džiaugsmą, siekti slapčiausių svajonių. Nelaimingai ištekėjusi, vyro nemylima Agata ieško prieglobsčio jaukesniame glėbyje, nors supranta, kad geidžiami artimesni santykiai yra neįmanomi. Vyresnio amžiaus mokytoja Renata paslapčia žavisi kaimyne Mažena, kuri kadaise laimėjo vietos grožio konkursą, bet dabar jaučiasi velniškai vieniša ir ilgisi Vokietijoje dirbančio sutuoktinio. Mokyklos direktore dirbanti Maženos sesuo Iza stipriai įsimyli vienos savo mokinės tėvą - žmoną palaidojusį gydytoją. Tomaszas Wasilewskis šių metų Berlyno kino festivalyje buvo apdovanotas „Sidabriniu lokiu“ už geriausią scenarijų. 

„Intymi ir atvira drama tyrinėja pasaulį moterų akimis, bet neduoda jokių konkrečių atsakymų. Tomaszas Wasilewskis persukinėja pasirinktą trumpą laikotarpį lyg vaizdajuostę, rodo kelis kertinius įvykius iš skirtingų perspektyvų ir paleidžia išsišakoti į naujas mozaikas, o išraiškingų veikėjų charakterius iliustruoja nenumaldomu geismu.“ (E. Pukšta)

Apie režisierių

Tomasz Wasilewski (gim. 1980 m. Torūnėje, Lenkijoje).

Filmografija

„Vieno žmogaus šou“ (2008, trumpametražis), „Kambaryje“ (2012), „Plūduriuojantys dangoraižiai“ (2013), „Jungtinės meilės valstijos“ (2016, „Kino pavasaris“).