Uždaryti langą
Archyvas

Dama furgone

The Lady in the Van

2015 / Jungtinė Karalystė / 104 min / N-13
8.2
Iš viso balsų: 44, vidurkis: 8.2
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Dama furgone on IMDb
Režisierius - Nicholas Hytner
Scenarijaus autoriai - Alan Bennett
Aktoriai - Maggie Smith, Alex Jennings, Frances De La Tour, Roger Allam, Dominic Cooper
Prodiuseriai - Kevin Loader, Nicholas Hytner, Damian Jones
Operatorius - Andrew Dunn
Montažas - Tariq Anwar
Kompozitoriai - George Fenton
Pardavimo agentas - Sony Pictures Classics
Platintojas - Acme Film
Gamybos kompanija -
Dialogai - anglų
Subtitrai - lietuvių

Dvi gyvenimo mėtytos ir vėtytos ekscentriškos asmenybės susidraugauja kuriozinėmis aplinkybėmis. Vieną niekuo neypatingą dieną per Londono Kamdeno rajoną važiuoja patrakusi senutė Merė Šepherd (80-ies dama Maggie Smith buvo nominuota „Auksiniam gaubliui“). Staiga jai kyla mintis sustoti visai šalia pagarsėjusio rašytojo Alano Bennetto rezidencijos. Paslaptingoji senolė stebina intelektualumu, moka prancūzų kalbą, prisimena studijas Paryžiuje, mėgsta skaityti, bet nebeturi namų, nebendrauja su artimaisiais, visa užgyventa manta sutilpo į furgoną. Išduoti savo mįslingos praeities ji nenori, prieglobsčio ieškoti pas dramaturgą jai neva patarė pati Mergelė Marija. Nuoširdus vienišius Alanas nemaloniai kvepiančiai viešniai atveria duris netgi į pedantiškai įrengtą vonios kambarį. Merė žodžio kišenėje neieško, mandagumu taip pat nepasižymi, kieme savavališkai įsirengia privačią stovėjimo aikštelę. Naują pjesę rašantis Alanas sutinka pakentėti 3 mėnesius, jie ištįsta iki 15 metų. Geranoriškas poelgis išsirutulioja į keistus santykius, kurie pakeičia Alano ir Merės likimus.

„Žaisminga, jautri, linksma ir nuostabiai suvaidinta nenuspėjama komedija pamalonina kokybišku humoru ir autentiškumu, kurį paryškina režisieriaus sprendimas filmuoti tikroje gatvėje, kieme ir name. Ten pat, kur iš tiesų taip ilgai, nepaprastai ir laimingai gyveno išsilavinusi benamė ir santūrusis rašytojas.“ (E. Pukšta)

Apie režisierių

Nicholas Hytner (gim. 1956 m. Mančesteryje, Anglijoje, Jungtinėje Karalystėje).

Filmografija

„Karaliaus Džordžo beprotybė“ (1994), „Salemo raganos“ (1996), „Mano meilės objektas“ (1998), „Didžioji scena“ (2000), „Vaikinai, tapę istorija“ (2006), „Dama furgone“ (2015, „Kino pavasaris“).