Uždaryti langą
Archyvas

Marš, marš, tra-ta-ta!

March, March! Tra-ta-ta!

Marš, marš, tra-ta-ta!

1964 / Lietuva / 78 min / V
8.0
Iš viso balsų: 3, vidurkis: 8.0
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Marš, marš, tra-ta-ta! on IMDb
Režisierius - Raimondas Vabalas
Scenarijaus autoriai - Raimondas Vabalas, Grigorijus Kanovičius, Ilja Rud-Gercovskis
Aktoriai - Leonas Stanevičius, Valdemaras Jatautis, Birutė Žebaitė, Donatas Banionis, Raimondas Vabalas, Henrika Hokušaitė
Prodiuseriai -
Operatorius - Donatas Pečiūra
Montažas - L. Sudarskytė, Izabelė Pinaitytė
Kompozitoriai - Benjaminas Gorbulskis
Pardavimo agentas -
Platintojas -
Gamybos kompanija - Lietuvos kino studija
Dialogai - lietuvių
Subtitrai - anglų
Kaimyninėse amžinai besikivirčijančiose šalyse Centijoje ir Grošijoje gyvena įsimylėjėliai Zigmas ir Jadzė. Naktimis jie vaikšto per sieną, kurią saugo vienodi palankūs „kūmai“. Vieną rytą po audringos nakties Grošijos majoras Varnalėša netyčia įkrenta į gatvėje neatsargiai atidarytą kanalizacijos vamzdį. Ieškodamas kaltų („Pasikėsinimas!“), jis beda pirštu į minioje pamatytus Zigmą ir Jadzę ir taip tarp šalių prasideda eilinis karinis konfliktas. 

„Marš, marš, tra-ta-ta!“ – retas politinės satyros filmas lietuvių kine. Politinei satyrai, kad suveiktų, visada reikia aktualaus konteksto, laiko konkretumo. Šiuo atveju tai šaltojo karo įtampos, kurių nesprendimas filme įsivaizduojamas kaip naujo pasaulinio karo ir naujų koncentracijos stovyklų pavojus, ir vietos istorija – filmo žemėlapis susideda iš kadaise buvusio abiejų tautų darinio – Centijos ir Grošijos.“ (kinotyrininkė Natalija Arlauskaitė)

Apie režisierių

Raimondas Vabalas (gim. 1937 m. Paryžiuje, Prancūzijoje; mir. 2001 m. Vilniuje, Lietuvoje).

Filmografija

„Kanonada“ (kartu su Arūnu Žebriūnu, 1961), „Žingsniai naktį“ (1962), „Marš, marš, tra-ta-ta!“ (1964), „Laiptai į dangų“ (1968), „Birželis, vasaros pradžia“ (1969), „Akmuo ant akmens“ (1971), „Ties riba“ (1972), „Smokas ir Mažylis“ (1975), „Mainai“ (1977), „Rungtynės nuo 9 iki 9“ (1980), „Skrydis per Atlantą“ (1983), „Miškais ateina ruduo“ (1990).