Uždaryti langą
Archyvas

Akmuo ant akmens

Stone upon Stone

Akmuo ant akmens

1971 / Lietuva / 100 min / V
6.5
Iš viso balsų: 2, vidurkis: 6.5
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Režisierius - Raimondas Vabalas
Scenarijaus autoriai - Pranas Morkus, Raimondas Vabalas
Aktoriai - Kazimieras Vitkus, Regimantas Adomaitis, Juozas Rygartas, Eugenija Pleškytė, Gediminas Girdvainis, Gediminas Karka
Prodiuseriai -
Operatorius - Jonas Gricius
Montažas - Mingailė Murmulaitienė
Kompozitoriai - Eduardas Balsys
Pardavimo agentas -
Platintojas -
Gamybos kompanija - Lietuvos kino studija
Dialogai - lietuvių
Subtitrai - anglų

Bene vienintelis lietuvių filmas apie baudžiavos laikus Lietuvos kaime. Dvi atskiros novelės, du tragiški žmonių portretai. Vienas – praradęs jaunystę buvęs rekrūtas, dvaro pono paskirtas budeliu, plaka kitus valstiečius, kitas – po kelių dešimtmečių tame pačiame dvare tarnaujantis ekonomas, ramus žmogus skvarbiomis akimis. 

„Retrospektyvus R. Vabalo žvilgsnis į baudžiavos laikus atskleidžia žmonių, atsidūrusių tarp „akmens ant akmens“, moralinius pasirinkimus ir jokia jėga neužgniaužiamą maišto dvasią. Filmas įsimena ne tik dėl rūsčios stilistikos, užfiksuotų gyvenimo paradoksų, bet ir dėl įtaigių vaidmenų, kuriuos sukūrė legendiniai lietuvių aktoriai.“ (kino kritikė Auksė Kancerevičiūtė)

Apie režisierių

Raimondas Vabalas (gim. 1937 m. Paryžiuje, Prancūzijoje; mir. 2001 m. Vilniuje, Lietuvoje).

Filmografija

„Kanonada“ (kartu su Arūnu Žebriūnu, 1961), „Žingsniai naktį“ (1962), „Marš, marš, tra-ta-ta!“ (1964), „Laiptai į dangų“ (1968), „Birželis, vasaros pradžia“ (1969), „Akmuo ant akmens“ (1971), „Ties riba“ (1972), „Smokas ir Mažylis“ (1975), „Mainai“ (1977), „Rungtynės nuo 9 iki 9“ (1980), „Skrydis per Atlantą“ (1983), „Miškais ateina ruduo“ (1990).