Uždaryti langą
Archyvas

Vangūs Vakarai

Slow West

2015 / Jungtinė Karalystė, Naujoji Zelandija / 84 min / N-13
7.7
Iš viso balsų: 36, vidurkis: 7.7
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Vangūs Vakarai on IMDb
Režisierius - John Maclean
Scenarijaus autoriai - John Maclean
Aktoriai - Kodi Smit-McPhee, Michael Fassbender, Ben Mendelsohn
Prodiuseriai - Emile Sherman, Iain Canning, Michael Fassbender, Conor McCaughan
Operatorius - Robbie Ryan
Montažas - Roland Gallois, Jon Gregory
Kompozitoriai - Jed Kurzel
Pardavimo agentas - Hanway Films
Platintojas - Acme Film
Gamybos kompanija -
Dialogai - anglų
Subtitrai - lietuvių

2015 metų Sandanso kino festivalio geriausiame filme grįžtama į XIX amžiaus Kolorado valstiją. Tik prieš kelerius metus čia baigėsi pilietinis karas, teritorija nesustabdomai plečiasi į vakarus. 16-metis škotas Džėjus pasibalnoja žirgą ir leidžiasi ieškoti mįslingomis aplinkybėmis į Ameriką pasprukusios mylimosios. Jis naiviai tikisi išgelbėti panelę Rožę ir gyventi kartu ilgai ir laimingai, tačiau patenka į spąstus. Narsų paauglį išlaisvina nedaug kalbantis, bet taikliai šaudantis kaubojus Silas (Michael Fassbender). Patyręs, bebaimis, paslaptingas, teisėsaugos ieškomas raitelis pažada visokeriopą apsaugą ir pagalbą vietinių subtilybių nežinančiam Džėjui. Šis nenutuokė, kad jokių įstatymų netoleruojančiame krašte už viską reikės brangiai mokėti. Silas ir Džėjus joja vakarų kryptimi, sutinka įvairiausių tautybių sukčių, banditų, atvykėlių iš skirtingiausių pasaulio kraštų. Palaipsniui atsiskleidžia abiejų veikėjų kelionės motyvai, o pavojingi nuotykiai bus tikras išbandymas nelengvai draugystei.

„Ir keistas, ir lyriškas laukinių vakarų portretas. Šis juodo humoro kūrinys balansuoja tarp vesterno ir miuziklo.“ (S. Lingevičiūtė)

Apie režisierių

John Maclean (gim. 1980 m. Edinburge, Škotijoje).

Filmografija

„Žmogus ant motociklo“ (2009, trumpametražis), „Vagystė tamsiomis“ (2011, trumpametražis), „Vangūs vakarai“ (2015, „Kino pavasaris“).