Uždaryti langą
Archyvas

Aš esu Malala

He Named Me Malala

2015 / Jungtinės Valstijos, Jungtinė Karalystė / 87 min / N-13
8.3
Iš viso balsų: 23, vidurkis: 8.3
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Aš esu Malala on IMDb
Režisierius - Davis Guggenheim
Scenarijaus autoriai - Davis Guggenheim
Aktoriai - Malala Yousafzai, Ziauddin Yousafzai, Toor Pekai Yousafzai, Khushal Yousafzai, Atal Yousafzai
Prodiuseriai - Davis Guggenheim, Laurie MacDonald, Walter F. Parkes
Operatorius - Erich Roland
Montažas - Greg Finton, Brad Fuller, Brian Johnson
Kompozitoriai - Thomas Newman
Pardavimo agentas - Fox Searchlight
Platintojas - Theatrical Film Distribution
Gamybos kompanija -
Dialogai - anglų
Subtitrai - lietuvių

Jauniausia Nobelio taikos premijos laureatė Malala Yousafzai (premijos įteikimo metu jai sukako septyniolika) yra viena garsiausių ir įtakingiausių paauglių, kurios nuomonės klausia net žinomiausi pasaulio lyderiai. Pasaulinės žiniasklaidos dėmesį ji patraukė būdama vienuolikos, kai išdrįso anonimiškai urdu kalba rašyti į BBC blogą apie gyvenimą Pakistane, įsigalėjus Talibano režimui. Susigalvojusi Gulos Makai slapyvardį, ji viešai prabilo apie šeimos kovą už mergaičių išsilavinimą savo bendruomenėje. Talibano kovotojams toks aktyvumas nepatiko. Jie paskelbė Malalai mirties nuosprendį. 2012 metų spalį Talibano teroristai pasikėsino į afganų poetės ir karžygės vardą paveldėjusią Malalą. Grįžtančiai autobusu iš mokyklos mergaitei buvo tyčia šauta į galvą. Sunkiai sužeistos Malalos gyvybę tik per stebuklą išgelbėjo Jungtinės Karalystės medikai. Ji pagijo, atsistojo ant kojų, išmoko anglų kalbą ir dar aršiau tęsia kovą už mergaičių teises.

„Inspiruojantį dokumentinį filmą privaloma tvarka rekomenduoju pamatyti visiems Lietuvos paaugliams, kurie nuolat nežino, ką veikti po pamokų, ir užsisėdi prie kompiuterinių žaidimų. Malalos atsidavimas tikslui, pasiekti rezultatai ir išsikovotas pripažinimas galėtų bent jau įkvėpti geriems darbams. Po seanso vertėtų papildomai perskaityti lietuvių kalba jau išleistą Christinos Lamb knygą „Aš esu Malala“. (E. Pukšta)

Apie režisierių

Davis Guggenheim (gim. 1963 m. Sent Luise, Misūryje, Jungtinės Valstijos).

Filmografija

„Niujorko policija“ (1995–1996, TV serialas), „24 valandos“ (2002, TV serialas), „Dedvudas“ (2004, TV serialas), „Nepatogi tiesa“ (2006, dok. f., „Kino pavasaris"), „Gali nuskambėti garsiai“ (2008, dok. f.), „Supermeno belaukiant“ (2010, dok. f.), „U2: Iš dandaus žemyn“ (2011, dok. f.), „Aš esu Malala“ (2015, dok. f., „Kino pavasaris“).