Uždaryti langą
Archyvas

Močiutė

Grandma

2015 / Jungtinės Valstijos / 82 min / N-16
7.8
Iš viso balsų: 35, vidurkis: 7.8
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Močiutė on IMDb
Režisierius - Paul Weitz
Scenarijaus autoriai - Paul Weitz
Aktoriai - Lily Tomlin, Julia Garner, Marcia Gay Harden, Judy Greer, Laverne Cox, Sam Elliott, Elizabeth Peña
Prodiuseriai - Andrew Miano, Paul Weitz, Paris Kassidokostas-Latsis, Terry Dougas
Operatorius - Tobias Datum
Montažas - Jonathan Corn
Kompozitoriai - Joel P. West
Pardavimo agentas - Sony Pictures Classics
Platintojas - Acme Film
Gamybos kompanija - William Morris Endeavor Entertainment
Dialogai - anglų
Subtitrai - lietuvių

Labas rytas! Netikėtai į duris pasibeldusi anūkė prisipažįsta močiutei esanti nėščia. 18-metė Seidžė jau susitarė su gydytoja dėl vizito 17.45 val., bet iki tol jai reikia gauti 630 dolerių susimokėti už delikačią paslaugą. Bohemiško būdo poetė Elė („Auksiniam gaubliui“ nominuota Lily Tomlin) išmano, kaip elgtis susiklosčius net ir pačiai paradoksaliausiai padėčiai. Dabar, susimokėjusi skolas, o iš kreditinių kortelių pasigaminusi kiemo papuošalą, ji turi tik keliasdešimt dolerių, tačiau geriau už bet ką supranta vaikaitės bėdą ir sutinka pagelbėti. Ekscentriškoji vienišė paleidžia vintažinio „Dodge“ variklį ir kartu su Seidže išvažiuoja lankyti draugių, kolegių, skolininkių, buvusių meilių, kad surankiotų trūkstamus pinigus. Per vieną dieną įvairiausios nenuspėjamos aplinkybės iškels iš Elės atminties užgniaužtas paslaptis, praeities nuodėmes ir skausmingas netektis.

„Į aukščiausią karjeros piką grįžusi Holivudo veteranė Lily Tomlin yra vienos dienos kelio filmo ašis. Ji virtuoziškai vaidina gyvenimo mėtytą ir vėtytą moteriškę, kuri nebijo tiesiai šviesiai pasakyti, ką galvoja. Įtikinamai improvizuotas, kandžių replikų ir anekdotinių pokštų prisodrintas legendinės aktorės pasirodymas pradžiugins išrankiausius žiūrovus.“ (E. Pukšta)

Apie režisierių

Paul Weitz (gim. 1965 m. Niujorke, Jungtinėse Valstijose).

Filmografija

„Amerikietiškas pyragas“ (1999), „Atgal į Žemę“ (2001), „Gyvenimas pagal Jį“ (2002), „Gera kompanija“ (2004), „Amerikietiška svajonė“ (2006), „Išsigimėlių cirkas: Vampyro asistentas“ (2009), „Paskutinis tėvų išbandymas: mažieji Fokeriai“ (2010), „Būnant Flynu“ (2012), „Bilietas dviem“ (2013), „Močiutė“ (2015, „Kino pavasaris“).