Uždaryti langą
Archyvas

Sudie

Sayonara

Sayônara

2015 / Japonija, Prancūzija / 112 min / N-13
7.3
Iš viso balsų: 16, vidurkis: 7.3
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Sudie on IMDb
Režisierius - Kôji Fukada
Scenarijaus autoriai - Kôji Fukada, Makiko Murata
Aktoriai - Bryerly Long, Hirofumi Arai, Geminoid F, Jérôme Kircher, Irène Jacob, Nijirô Murakami, Makiko Murata
Prodiuseriai - Keisuke Konishi, Kôji Fukada, Hiroyuki Onogawa
Operatorius - Akiko Ashizawa
Montažas - Kôji Fukada
Kompozitoriai - Hiroyuki Onogawa
Pardavimo agentas - Colorbird Inc.
Platintojas -
Gamybos kompanija -
Dialogai - japonų, anglų, prancūzų
Subtitrai - lietuvių, anglų
Netolimos ateities Japonija ištuštėjo dėl milžiniškos radiacijos ir užteršto oro. 80 proc. šalies teritorijos pripažinta negyvenama. Vyriausybė nusprendė išsikelti iš salos ir grupėmis evakuoti gyventojus. Pasaulio valstybės geranoriškai priima pabėgėlius, tačiau procedūra užtrunka dėl biurokratijos ir korupcijos. Evakuacijos eilėje laukiantiesiems vyriausybė paskiria po asmeninį androidą prižiūrėtoją. Pavojingoje zonoje vis dar gyvena imigrantė iš Pietų Afrikos Tania (pabėgusi nuo apartheido gimtinėje, ji pasiprašė prieglobsčio Japonijoje) ir nuoširdžiai patarnaujanti robotė Leona. Tačiau jos abi paliekamos vienos nedėkingoje situacijoje.

„Prasmingu finalu sukrečiantis fantastinis filmas nagrinėja gyvenimo ir mirties procesus per artimus mirštančios moters ir nemirtingos robotės santykius. Geminoid F vaidina taip organiškai, kad nežinant apie suprogramuotą talentą, ją įmanoma supainioti su profesionalia ir patyrusia aktore. Šį fenomeną būtina pamatyti, nustebsite, ką šiais laikais sugeba androidai.“ (E. Pukšta)

Apie režisierių

Kôji Fukada (gim. 1980 m. Tokijuje, Japonijoje).

Filmografija

„Žmogiškoji komedija Tokijuje“ (2008), „Svetingumas“ (2010), „Viso geriausio, vasara“ (2013), „Inabė“ (2013, trumpametražis), „Sudie“ (2015, „Kino pavasaris“).