Uždaryti langą
Archyvas

Šneideris prieš Baksą

Schneider vs. Bax

2015 / Nyderlandai, Belgija / 96 min / N-16
7.0
Iš viso balsų: 21, vidurkis: 7.0
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Šneideris prieš Baksą on IMDb
Režisierius - Alex van Warmerdam
Scenarijaus autoriai - Alex van Warmerdam
Aktoriai - Tom Dewispelaere, Alex van Warmerdam, Maria Kraakman, Gene Bervoets, Annet Malherbe, Loes Haverkort, Pierre Bokma, Eva van de Wijdeven
Prodiuseriai - Marc van Warmerdam
Operatorius - Tom Erisman
Montažas - Job ter Burg
Kompozitoriai - Alex van Warmerdam
Pardavimo agentas - Fortissimo Films
Platintojas -
Gamybos kompanija - Czar Film
Dialogai - olandų
Subtitrai - lietuvių, anglų

Profesionalus žudikas Šneideris prabunda savo gimimo dienos rytą ir iškart atsiliepia į boso Mertenso skambutį. Jis visai netrokšta imtis skubaus reikalo, nes jau pasižadėjo žmonai Liusei padėti pasiruošti šventinei vakarienei. Bet užsakovo pasiūlytą darbą būtina atlikti šiandien iki pietų, kol vaikų tvirkinimu ir žiauriais nusikaltimais kaltinamas rašytojas Ramonas Baksas (jį vaidina pats režisierius Alexas van Warmerdamas) vis dar ilsisi vasarnamyje šalia ežero. Dažniausiai jis gyvena ir kuria vienas, bet kaip tik šiandien lovoje jis vartosi su į svečius užsukusia meiluže. Staiga Baksas prisimena apie sutartą pasimatymą su seniai matyta dukterimi Franciska. O Šneideris nemėgsta nereikalingų liudininkų, kruopščiai apgalvoja veiksmų planą ir kiekvieną užduotį atlieka apsimetinėdamas vis kitu asmeniu. Tačiau jis nežino svarbaus dalyko – Ramonas turi ne tik spausdinimo mašinėlę, bet ir šautuvą. Ir jis moka taikliai šaudyti. Paprastas darbas netikėtai perauga į beprotiškas ir absurdiškai juokingas gaudynes pelkėje ir miške su vis gausėjančiu būriu įtariamųjų ir stebėtojų.

„Ypač lakios vaizduotės juodojoje komedijoje kultinis režisierius prigalvojo tiek daug gudrių, patrakusių, šokiruojančių ir linksmų staigmenų, kad dviejų samdomų žudikų akistata pasuka nenuspėjama kryptimi.“ (E. Pukšta)

Apie režisierių

Alex van Warmerdam (gim. 1952 m. Harleme, Nyderlanduose).

Filmografija

„Abelis“ (1986), „Šiauriečiai“ (1992), „Suknelė“ (1996), „Mažasis Tonis“ (1998), „Grimai“ (2003, „Kino pavasaris“), „Padavėjas“ (2006, „Kino pavasaris“), „Paskutinės Emos Blank dienos“ (2009), „Užtemimas“ (2012), „Borgmanas“ (2013), „Šneideris prieš Baksą“ (2015, „Kino pavasaris“).