Uždaryti langą
Archyvas

Vėliava be valstybės

Flag without a Country

2015 / Irakas, Kurdistanas / 97 min / N-16
7.6
Iš viso balsų: 23, vidurkis: 7.6
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Vėliava be valstybės on IMDb
Režisierius - Bahman Ghobadi
Scenarijaus autoriai - Bahman Ghobadi
Aktoriai - Nariman Anwar, Helly Luv
Prodiuseriai - Bahman Ghobadi
Operatorius - Jafar Aslani
Montažas - Bahman Ghobadi
Kompozitoriai - Bahman Ghobadi
Pardavimo agentas - Mij Film
Platintojas -
Gamybos kompanija - Mij Film
Dialogai - kurdų
Subtitrai - lietuvių, anglų

Įsitvirtindami vis naujose Sirijos ir Irako teritorijose ISIS ekstremistai kelia didelę grėsmę regiono gyventojams. Bahmanas Ghobadi savo kamerą nukreipia į tuos, kurie pažeidžiami lengviausiai ir greičiausiai. Filmuodamas kurdų pabėgėlių stovyklą Sirijos pasienyje režisierius atkreipia dėmesį į du pagrindinius filmo herojus: kurdų dainininkę Helly Luv ir pirmąjį kurdų pilotą Narimaną. Iš Suomijos į gimtąją žemę sugrįžusi Luv aktyviai rengia užsiėmimus karo sukrėstiems vaikams ir rašo dainas, žadinančias kurdų nepriklausomybės ir karo pabaigos siekį. Tačiau dėl to Luv nuolat patiria smurtą ir grasinimus. Sunkią kojos traumą patyręs ir dėl to skraidyti nebegalintis Narimanas įkuria mokyklą ateities pilotams, o kad ne itin populiari mokykla galėtų veikti, būsimų mokinių jis ieško pabėgėlių stovykloje. Filmas atskleidžia desperatišką abiejų herojų siekį įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, jis baigiamas lemtingu momentu, iškeliant retorinį klausimą apie regiono ateitį, laisvę, nepriklausomybę ir trapią taikos sampratą. 

„Gvildendamas globalias problemas Ghobadi jau ne pirmą kartą pasitelkia ne apibendrintos, o individualios patirties prieigą. Dviejų asmenybių portretais režisierius atskleidžia vienos tautos likimą pasaulinės tautų, religijų ir ideologijų nesantarvės akivaizdoje.“ (A. Račaitytė)

Apie režisierių

Bahman Ghobadi (gim. 1969 m. Banehe, Kurdistane, Irane).

Filmografija

„Girtų arklių laikas“ (2000), „Pasimetęs Irake“ (2002), „Vėžliukai gali skraidyti“ (2004, „Kino pavasaris“), „Pusmėnulis“ (2006, „Kino pavasaris“), „Ką žinote apie persų kates“ (2009, „Kino pavasaris“), „Raganosių sezonas“ (2012, „Kino pavasaris“), „Kaboki“ filme „Pokalbiai su Dievais“ (2014, trumpametražis, „Kino pavasaris“), „Vėliava be valstybės“ (2015, „Kino pavasaris“).