Uždaryti langą
Archyvas

Nuotaka

The Bride

La novia

2015 / Ispanija, Turkija, Vokietija / 95 min / N-16
8.3
Iš viso balsų: 57, vidurkis: 8.3
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Nuotaka on IMDb
Režisierius - Paula Ortiz
Scenarijaus autoriai - Paula Ortiz
Aktoriai - Inma Cuesta, Álex Garcia, Asier Etxeandia, Leticia Dolera, Luisa Gavasa, Carlos Álvarez-Novoa, Consuelo Trujillo, Manuela Vellés
Prodiuseriai - Alex Lafuente, Rosana Thomas
Operatorius - Miguel Angel Amoedo
Montažas - Javier García Arredondo
Kompozitoriai - Shigeru Umebayashi
Pardavimo agentas - Fortissimo Films
Platintojas -
Gamybos kompanija -
Dialogai - ispanų
Subtitrai - lietuvių, anglų

Dar vaikystėje Leonardas, Nuotaka ir Jaunikis tapo neišskiriama trijule. Metams bėgant nepastebima, stipri ir nepertraukiama meilė surišo Nuotakos ir Leonardo širdis. Nelaimei, jų šeimos nuolat kursto nesantaiką ir abipusę neapykantą perduoda iš kartos į kartą. Ilgai trunkantį konfliktą tikimasi išspręsti sutartomis vedybomis, kad Duktė iš vienos šeimos ištekėtų už Sūnaus iš kitos šeimos. Tačiau Likimas ir Mirtis rašo visiškai kitokį – kruvinos nesantaikos – scenarijų, nes Nuotaka yra seniai įsimylėjusi Leonardą. Gražuolė paklūsta tėvų valiai, bet dieną prieš tuoktuves ji sutinka elgetą žiniuonę ir išgirsta lemtingą patarimą („netekėk už jo, jei nemyli“). Iškart po triukšmingo priešvestuvinio vakarėlio Nuotaka ir Leonardas šoka ant žirgo ir išjoja vardan abipusės uždraustos Meilės. Išduotas Jaunikis netenka proto, jį persmelkia pyktis ir keršto troškimas. Aistros įkaitintų įsimylėjėlių poelgis išprovokuoja neišvengiamai siaubingus padarinius. Moderni ir ugninga ispanų poeto ir dramaturgo Federico García Lorca‘os pjesės „Kruvinos vestuvės“ adaptacija buvo nufilmuota Kapadokijoje (Turkija) ir Monegros pusdykumėje (Ispanija).

„Stilinga drama yra sukurta didelio ekrano ir tobulo garso žavesiui. Filmas užburia jausmų galia, įspūdingais peizažais, ugningais šokiais, erotiniu intymumu, neprilygstamojo japonų kompozitoriaus Shigeru Umebayashi (Wongo Kar Wai’aus „Meilės laukimas“, „2046“, „Didysis meistras“) muzika, talentingų aktorių pasirodymais.“ (E. Pukšta)

Apie režisierių

Paula Ortiz (gim. 1979 m. Barselonoje, Ispanijoje).

Filmografija

„Ido veidas“ (2003, trumpametražis), „Šeimos nuotraukos“ (2005, trumpametražis), „Gynyba pagal Tristaną Bojų“ (2008, trumpametražis), „Nuo tavo lango prie mano lango“ (2012), „Nuotaka“ (2015, „Kino pavasaris“).