Uždaryti langą
Archyvas

Tana

Tanna

2015 / Australija, Vanuatu / 105 min / N-13
8.6
Iš viso balsų: 25, vidurkis: 8.6
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Tana on IMDb
Režisierius - Bentley Dean, Martin Butler
Scenarijaus autoriai - Bentley Dean, Martin Butler, John Collee
Aktoriai - Mungau Dain, Marie Wawa, Marceline Rofit, Chief Charlie Kahla, Albi Nangia, Lingai Kowia, Dadwa Mungau, Linette Yowayin, Kapan Cook, Chief Mikum Tainakou
Prodiuseriai - Martin Butler, Bentley Dean, Carolyn Johnson
Operatorius - Bentley Dean
Montažas - Tania Michel Nehme
Kompozitoriai - Antony Partos
Pardavimo agentas - Visit Films
Platintojas -
Gamybos kompanija -
Dialogai - nauvhalų, anglų
Subtitrai - lietuvių

Du pripažinti dokumentinių filmų kūrėjai Bentley Deanas ir Martinas Butleris 7 mėnesius gyveno Vanuatu archipelago Tanos saloje drauge su Jakelio kaimo žmonėmis. Per vieną susirinkimą gentainiai netikėtai sugiedojo jautrią giesmę apie du jaunus įsimylėjėlius, kurie prieš 20 metų pasipriešino genties įstatymams dėl sutartų vedybų ir savo poelgiu privertė pakeisti saloje galiojusias tradicijas. Anuomet mergina Vava įsimylėjusi savo genties vado anūką Deiną, nežinodama, kad vardan taikos pakto jau buvusi pažadėta į žmonas priešiškos genties vyrui. Vava ir Deinas neišsigandę kruvino keršto ir pabėgę į džiungles. 
Režisieriai nusprendė įamžinti šią meilės istoriją egzotinėje nuotykių dramoje. Į scenarijaus plėtojimą jie įtraukė vietos gyventojus. Šie niekad nematė nė vieno filmo, nieko nenutuokė apie kino gamybą, bet sutiko pirmą kartą gyvenime tapti aktoriais ir suvaidinti jiems visiems svarbius įvykius.

„Visiškai skirtingų kultūrų bendradarbiavimas vis dar neužgesusio ugnikalnio papėdėje išaugo į unikalų filmą, kuris per pasaulinę premjerą Venecijos kino festivalio paralelinėje programoje „Kino kritikų savaitė“ pavergė profesionalius vertintojus ir publiką.“ (E. Pukšta)

Apie režisierių

Bentley Dean (gim. Australijoje) ir Martin Butler (gim. Australijoje).

Filmografija

„Kontaktas“ (2009, dok. f.), „Pirmieji pėdsakai“ (2013, dok. f.), „Tana“ (2015, „Kino pavasaris“).