Uždaryti langą
Archyvas
Žiūrėk filmą namuose

Didybės kapinės

Cemetery of Splendor

Rak ti Khon Kaen

2015 / Tailandas, Jungtinė Karalystė, Vokietija, Prancūzija, Malaizija / 122 min / N-13
6.2
Iš viso balsų: 36, vidurkis: 6.2
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Didybės kapinės on IMDb
Režisierius - Apichatpong Weerasethakul
Scenarijaus autoriai - Apichatpong Weerasethakul
Aktoriai - Jenjira Pongpas Widner, Banlop Lomnoi, Jarinpattra Rueangram
Prodiuseriai - Apichatpong Weerasethakul, Keith Griffiths, Simon Field, Michael Weber, Charles de Meaux
Operatorius - Diego García
Montažas - Lee Chatametikool
Kompozitoriai -
Pardavimo agentas - The Match Factory
Platintojas - Kino Pavasaris Distribution
Gamybos kompanija -
Dialogai - tajų
Subtitrai - lietuvių

Mokykloje įkuriama laikina ligoninė, joje gydomi paslaptinga miego liga sergantys kariai. Geraširdė savanorė Džen ilgainiui prisiriša prie niekieno nelankomo jauno ir gražaus kario Ito. Jauna aiškiaregė Keng padeda atnaujinti ryšį tarp nugrimzdusių į komą karių. Keng tyrinėjant ligonių sąmonę, Džen atranda Ito užrašų knygelę su keistais raštais ir eskizais, kurie gali būti susiję su paslaptingu miego sindromu ir mitais apaugusia senovės vieta po mokyklos pastatu. „Auksinės palmės šakelės“ laimėtojas tailandietis Apichatpongas Weerasethakulas gilinasi į savo šalies praeitį per dvasinę atsiminimų prizmę. Filmo pasaulyje susilieja praeitis ir dabartis, sapnai tampa realybe, o kasdienės detalės tampa magiškos. 

„Sudėtingą, daugialypę savo šalies istoriją ir kultūrą režisierius verčia į kino kalbą, ekrane materializuoja nematoma ir negirdima; jo kino esmė yra ne įspėti mįsles, bet priminti, kad materialusis pasaulis tėra tik ledkalnio viršūnė.“ (A. Račaitytė)

Filmografija

„Paslaptingas objektas vidurdienį“ (2000), „Tavo palaimintas“ (2002), „Geležinės katytės nuotykis“ (2003), „Tropikų karštinės“ (2004, „Kino pavasaris“), „Šimtmečio sindromai“ (2006, „Kino pavasaris“), „Dėdė Būnmis, kuris prisimena savo praeitus gyvenimus“ (2010), „Mekongo viešbutis“ (2012), „Didingos kapinės“ (2015, „Kino pavasaris“).