Uždaryti langą
Archyvas

Kalnai gali pasislinkti

Mountains May Depart

Shan he gu ren

2015 / Kinija, Japonija, Prancūzija / 135 min / N-13
7.7
Iš viso balsų: 41, vidurkis: 7.7
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Kalnai gali pasislinkti on IMDb
Režisierius - Jia Zhang-ke
Scenarijaus autoriai - Jia Zhang-ke
Aktoriai - Zhao Tao, Yi Zhang, Sylvia Chang, Zijian Dong, Sanming Han, Jin Dong Liang
Prodiuseriai - Jia Zhang-ke, Shozo Ichiyama, Nathanaël Karmitz, Ren Zhonglun, Liu Shiyu
Operatorius - Yu Lik-Wai
Montažas - Matthieu Laclau
Kompozitoriai - Yoshihiro Hanno
Pardavimo agentas - MK2 International
Platintojas -
Gamybos kompanija -
Dialogai - Mandarin Chinese, anglų
Subtitrai - lietuvių, anglų

Pirmoji filmo dalis nukelia į 1999-uosius. Skambant „Pet Shop Boys“ dainai „Go West“ žiūrovai panardinami į energingą ekonominio bumo ir didelių užmojų laikotarpį. Būtent „į Vakarus“ žvelgia ir jaunoji Tao. Atsidūrusi meilės trikampyje ji pasirenka ne mylimą darbininką Lianzi, bet perspektyvų kapitalistą Žangą. Porai susilaukus sūnaus, Žangas pavadina jį Doleriu. Tačiau bedugnės tarp šeimos tradicijų ir naujojo gyvenimo pagal vakarietiškus standartus režisieriui nepakanka šių dienų tikrovei atskleisti. Trečioji dalis nukelia į Australiją 2025-aisiais. Padedamas žavios koledžo profesorės Doleris stengiasi prisiminti savo gimtąją kalbą, o kartu su ja – kultūrą, gyvenimą ir meilę, kurios iš tikrųjų jis niekada ir nepažino.

„Jia Zhang-ke kuria naują savo šalies – jis ją myli ne mažiau nei kritikuoja – epą. Nuvalkiota daina, nuoseklus ekrano formato plėtimas, kitos paprastos detalės taikliai, kaip ir kiekvienas filmo kadras, iliustruoja išmintingą režisieriaus žvilgsnį į sparčiai besimainančią, per ketvirtį amžiaus audringus ekonominius, socialinius ir moralinius pokyčius patyrusią Kiniją.“ (A. Račaitytė)

Apie režisierių

Jia Zhang-ke (gim. 1970 m. Fenjange, Kinijoje).

Filmografija

„Kišenvagis“ (1997), „Platforma“ (2000), „Nepažįstami malonumai“ (2002), „Pasaulis“ (2004), „Tykus gyvenimas“ (2006, „Kino pavasaris“), „24 miestas“ (2008), „Gaila, kad nežinojau“ (2010, dok. f.), „Nuodėmės prisilietimas“ (2013, „Kino pavasaris“), „Kalnai gali pasislinkti“ (2015, „Kino pavasaris“).