balandžio 30 - gegužės 6 d.

Archyvas

Magiškas kalnas
The Magic Mountain La montagne magique
2015 Rumunija, Prancūzija, Lenkija 95 min N-13
Filmas pridėtas

Karlovi Varų kino festivalio žiuri specialaus paminėjimo diplomu paskatintas dokumentinis filmas pristato XX a. Don Kichotą. 1937 m. gimęs išradingas ir gabus dailininkas Adamas Jacekas Winkleris paliko Lenkiją 1965 m. būdamas griežtu antikomunistu. Jis pasiprašė politinio prieglobsčio Prancūzijoje ir apsigyveno Paryžiuje. Išgirdęs žinias apie Sovietų Sąjungos invaziją į Afganistaną, maištingasis menininkas nebegalėjo ramiai gyventi. Jis išvyko į Afganistaną ir pasiūlė savo paslaugas pasipriešinimo lyderiui Ahmadui Shahui Massoudui. Lenkų legionierius taip narsiai kariavo prieš sovietų okupantus, kad nusipelnė mudžahedino (šventojo kovotojo) titulo ir gavo pravardę Adamas Khanas (Karalius Adamas). Visą gyvenimą jis nuolat peržengdavo įstatymų ribas, jautėsi individualistas, nebijojo iššūkių, demonstravo drąsą, bet pasižymėjo impulsyvumu, ciniškumu ir naivumu. 2001 m. rugsėjo 11-osios tragedija jam simbolizavo ir riterių iliuzijos pabaigą. Adamas Jacekas Winkleris žuvo praėjus metams po vado Massoudo nužudymo. Saugiai sugrįžęs į Europą, jis ryžosi visiškai vienas įkopti į Prancūzijos Alpių Modi kalną, kuris yra pramintas „prakeiktuoju“ kalnu.

„Anca Damian patraukliai ir įdomiai išnaudoja skirtingiausias animacijos technologijas. Paprastesnius eskizus ir siurrealias iliustracijas čia užlieja spalvos, o prie nupieštų pasakiškų vaizdinių derinamos tikrojo herojaus padarytos nuotraukos, jo nutapytų paveikslų fragmentai, laikraščių iškarpos, dokumentų koliažai.“ (E. Pukšta)

Filmografija

„Persikertantys pasimatymai“ (2008), „Kruliko kelias anapus“ (2011, dok. f.), „Labai nerami vasara“ (2013), „Magiškas kalnas“ (2015, dok. f., „Kino pavasaris“).


Apie režisierių

Anca Damian (gim. 1962 m. Kluže-Napokoje, Rumunijoje).
7.3
Iš viso balsų: 4
Režisierius - Anca Damian
Scenarijaus autoriai - Anca Damian, Ania Winkler
Aktoriai - Christophe Miossec, Lizzie Brochere
Prodiuseriai - Anca Damian, Guillaume de Seille, Bénédicte Thomas, Joanna Ronikier
Operatorius - Theodore Ushev, Sergiu Negulici, Raluca Popa, Dan Panaitescu, Tomek Ducki
Montažas - Ion Ioachim Stroe
Kompozitoriai - Alexander Balanescu
Pardavimo agentas -
Platintojas -
Gamybos kompanija -
Dialogai - prancūzų, anglų, lenkų
Subtitrai - lietuvių, anglų
Filmografija

„Persikertantys pasimatymai“ (2008), „Kruliko kelias anapus“ (2011, dok. f.), „Labai nerami vasara“ (2013), „Magiškas kalnas“ (2015, dok. f., „Kino pavasaris“).


Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.