Uždaryti langą
Archyvas
Žiūrėk filmą namuose

Tūkstantis ir viena naktis. III dalis: Pakerėtoji

Arabian Nights – Volume 3, The Enchanted One

As Mil e uma Noites – vol. 3, o encantado

2015 / Portugalija, Prancūzija, Vokietija, Šveicarija / 125 min / N-13
7.7
Iš viso balsų: 10, vidurkis: 7.7
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Tūkstantis ir viena naktis. III dalis: Pakerėtoji on IMDb
Režisierius - Miguel Gomes
Scenarijaus autoriai - Telmo Churro, Miguel Gomes, Pedro Filipe Marques
Aktoriai - Cristina Alfaiate, Bernardo Alves, Carloto Cotta, Jing Jing Guo, Quitério , Américo Silva, Xico Xapas
Prodiuseriai - Sandro Aguilar, Luís Urbano, Maren Ade, Thomas Ordonneau, Jonas Dornbach, Janine Jackowski, Elena Tatti, Thierry Spicher, Elodie Brunner
Operatorius - Sayombhu Mukdeeprom
Montažas - Telmo Churro, Miguel Gomes, Pedro Filipe Marques
Kompozitoriai -
Pardavimo agentas - The Match Factory
Platintojas - Kino Pavasaris Distribution
Gamybos kompanija -
Dialogai - portugalų, prancūzų, anglų, kinų
Subtitrai - lietuvių

Finalinėje dalyje Šecherezada išsigąsta, kad vis dėlto jos istorijos gali būti per sunkios. Gražuolė pasprunka iš rūmų, gundomai flirtuoja su žiūrovu, ieško džiaugsmo ir laimės, mėgaujasi laisve senajame Bagdade, kuris filme perkeliamas į saulėtą Viduržemio jūros pakrantę su hipiais, donžuanais, gitaristais ir breiko šokėjais. Prie didžiulio turistinio apžvalgos rato ji susitinka savo tėvą, šis pataria tuoj pat sušvelninti pasakojimų turinį, įpinti optimistinių gaidelių ir dar sykį sužavėti karalių.

Šecherezada paklauso pamokymų, grįžta į rūmus ir tęsia: „Sako žmonės, o laimingasis karaliau, jog senuose kaimeliuose šalia Lisabonos kartą gyveno bendruomenė užburtų vyrų, kurie aistringai, ryžtingai ir kilniai aukojosi, kad išmokytų paukščius dainuoti.“ Nušvitus pirmiems saulės spinduliams, ji nutyla.

„Viena portugalų patarlė sako, kad gerus dalykus dažniausiai nulemia blogos aplinkybės. Populiariomis dainomis įgarsinta intelektuali trilogija gudriai laviruoja tarp politinės esė ir poetinio kino, kad paviešintų portugališkos dvasios triumfą skaudžiu finansinių nepriteklių laikotarpiu, kai netinkami valstybės vadovų sprendimai ir Tarptautinio valiutos fondo nurodymai lemtingai nuskurdino šalies gyventojus.“ (E. Pukšta)

Filmografija

„Tuo pačiu metu“ (1999, trumpametražis), „Atsargos šv. Kalėdoms“ (2000, trumpametražis), „Kalkitos“ (2002, trumpametražis), „31“ (2003, trumpametražis), „Veidas, kurio nusipelnei“ (2004), „Rugpjūtis – mūsų mylimiausias mėnuo“ (2008), „Tabu“ (2012), „Išpirkimas“ (2013, trumpametražis dok. f.), „Tūkstantis ir viena naktis. I dalis: Neramioji“ (2015, „Kino pavasaris“), „Tūkstantis ir viena naktis. II dalis: Apleistoji“ (2015, „Kino pavasaris“), „Tūkstantis ir viena naktis. III dalis: Pakerėtoji“ (2015, „Kino pavasaris“).