Uždaryti langą
Archyvas

Aferim!

Aferim!

2015 / Rumunija, Bulgarija, Čekija, Prancūzija / 108 min / N-13
7.8
Viso balsų: 15, vidurkis: 7.8
Filmas pridėtas
Filmas ištrintas
Prisidėti prie filmų
Ištrinti filmą
Aferim! on IMDb
Režisierius - Radu Jude
Scenarijaus autoriai - Radu Jude, Florin Lazarescu
Aktoriai - Teodor Corban, Mihai Comanoiu, Cuzin Toma, Alexandru Dabija, Luminita Gheorghiu, Alberto Dinache, Mihaela Sirbu
Prodiuseriai - Ada Solomon
Operatorius - Marius Panduru
Montažas - Catalin Cristutiu
Kompozitoriai - Momchil Bozhkov
Pardavimo agentas - Beta Cinema
Platintojas -
Gamybos kompanija -
Dialogai - rumunų
Subtitrai - lietuvių, anglų

1835 metai. Rytų Europa. Kažkur Valakijos stepių vidury arklius pabalnojo du vyrai – žandaras Kostandinas ir jo sūnus Ionitas. Aplinkiniuose kaimuose ir vienkiemiuose jie tikrina namus, ieškodami romų tautybės tarno, kuris paspruko nuo savo šeimininko, bet prieš tai dar spėjo pamylėti didiko žmoną. Šilto ir šalto matęs Kostandinas į viską reaguoja šaltakraujiškai. Jis moka išsisukti iš sudėtingiausių situacijų ir neieško žodžio kišenėje. Tuo tarpu pragmatiškas Ionitas yra įpratęs du kartus pagalvoti prieš bet kokį sprendimą ir tiksliai įvertinti įvykius, kad po to netektų gailėtis. Įdomių nuotykių pilnoje odisėjoje jojikai sutinka skirtingų tautybių ir įvairių tikėjimų žmonių: turkų ir rusų, žydų, rumunų ir vengrų. Jie vieni kitiems jaučia neapykantą ir grindžia ją iš senelių, tėvų, brolių, seserų perimtais prietarais. Net kai paaiškėja svetimoteriautojo tarno Karfino slapyvietė, Kostandino ir iš jo besimokančio Ionito kelionė toli gražu nesibaigia.

Šis balkaniškas vesternas 2015 m. Berlyno kino festivalyje apdovanotas „Sidabriniu lokiu“ už geriausią režisūrą.
„Aferim!“ reiškia Osmanų imperijoje vartotą šūkį, kuriuo būdavo pagerbiamas žmogus, atlikęs ką nors gero, pergalingo, šlovingo, ir taip paskatinamas panašiai elgtis toliau.

Apie režisierių

Radu Jude'as (gim. 1977 m. Bukarešte, Rumunijoje).

Filmografija

„Vamzdelis su skrybėle“ (2006, trumpametražis), „Aleksandra“ (2006, trumpametražis), „Ryte“ (2007, trumpametražis), „Laimingiausia pasaulyje mergina“ (2009, „Kino pavasaris"), „Filmas draugams“ (2011), „Visi mūsų šeimoje“ (2012), „Abejonės šešėlis“ (2013, trumpametražis, „Kino pavasaris“), „Gali girdėtis per sieną“ (2014, trumpametražis, „Kino pavasaris“), „Aferim!“ (2015, „Kino pavasaris“).