kovo 18 - balandžio 5 d.

Archyvas

Paradas
Parada
N-16
Filmas pridėtas
Radmilo ir Mirko – gėjų pora, kuri norėtų nevaržomai gyventi bet kur, išskyrus savąją šalį Serbiją. Jie savo jausmų viešai nedemonstruoja, tačiau tai neapsaugo nuo kasdienio homofobiškos visuomenės žeminimo. Be to, Mirko yra gėjų teisių aktyvistas, svajojantis suorganizuoti pirmas sėkmingas gėjų eitynes Belgrade. Tai „misija neįmanoma“ ypač, kai bandymas surengti eitynes Belgrade 2001 m. baigėsi kraujo praliejimu. Po dešimties metų situacija ne ką geresnė – nacionalistai ir neonaciai rengiasi dar vienam išpuoliui prieš seksualines mažumas, o policija atsisako saugoti parado dalyvius. Tačiau Radmilo ir Mirko gyvenime atsiranda keista porelė: buvęs nusikaltėlis, karo veteranas Lemonas, vadovaujantis mažai apsaugos firmai, ir jo sužadėtinė – grožio salono savininkė.

Apie režisierių

Srdjanas Dragojevičius (gim. 1963 m. Belgrade, Serbijoje) prieš kino studijas Belgrado universitete studijavo klinikinę psichologiją. Jo debiutinis filmas „Mes ne angelai“ (1992) susilaukė didelio populiarumo ne tik Serbijoje, bet ir kitose buvusios Jugoslavijos šalyse. Po ketverių metų režisierius sukūrė juodojo humoro komediją „Gražus kaimas, graži liepsna“, o 1998 m. pasirodė jo drama, „Žaizdos“, kritikuojanti Slobodaną Miloševiãių. Joje vaizduojama žiauri tuometinės Serbijos realybė, tuomet žuvo ir vienas pagrindinių aktorių Dušano Pekičiaus. Rinktinė filmografija: „Mes ne angelai“ (1992), „Gražus kaimas, graži liepsna“ (1996), „Žaizdos“ (1998, išleistas Lietuvoje), „Mes ne angelai 2“ (2005), „Šv. Jurgis nušauna drakoną“ (2009), „Paradas“ (2011, „Kino pavasaris“).
0.0
Iš viso balsų: 0
Metai - 2011
Šalis - Serbija, Vokietija, Slovėnija, Kroatija, Vengrija
Žanras -
Trukmė - 115 min
Režisierius - Srdjan Dragojevič
Scenarijaus autoriai - Srdjan Dragojevič
Aktoriai - Nikola Kojo, Miloš Samolov, Hristina Popovič, Goran Jevtič, Goran Navojec, Toni Mihailovski, Dejan Ačimovič, Mataša Marcovič
Prodiuseriai - Vladimir Anastasov, Igor Nola, Biljana Prvanovič, Eva Rohrman
Operatorius - Dušan Joksimovič
Montažas -
Kompozitoriai -
Pardavimo agentas -
Platintojas - Wide Management
Dialogai - serbų
Subtitrai - lietuvių, anglų

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.