• PROGRAMA
Filmai odminių skvere

FILMŲ SEANSAI ODMINIŲ SKVERE NUO KOVO 15 D.

Kasdien 13 val. 

Programa „Animacinės istorijos“ 

Look (Meinardas Valkevičius / 2018 / 3min.)

Prisilietimas prie gamtos gali turėti labai ryškių ir ne visada teigiamų padarinių. Animacinis filmas “Look” nagrinėja žmonių ir gyvūnų ciklą žemėje. Išdrįsk pažvelgti ir pakeisk pasaulį.

Šviesa / Shine (Gediminas Šiaulys / 2018 / 7min.) (Nuo kovo 18 d.)

Animacinis trumpametražis filmas „ŠVIESA“ yra odė Lietuvai, skirta pagerbti gimtąją kalbą. Lietuvių kalba, jos gramatika ir verbalinė išraiška yra simbolis, kuris filme kovoja už savo išlikimą ir yra blaškomas istorinių peripetijų. 

Kasdien 15 val. 

Filmas „Laikas eina per miestą“ (Almantas Grikevičius / 1966 / 20 min.)

Tai bene vienintelis lietuvių dokumentinis filmas, kurio pagrindiniu veikėju tampa Vilnius. Almanto Grikevičiaus pasirinkta vaizdų ir garsų sintezė leidžia laikui eiti per miestą, sustingti, atsigręžti į praeitį ir vėl sugrįžti į dabartį. Simbolinių asociacijų ir montažo kuriamos metaforos atskleidžia svarbiausius Lietuvos istorijos valstybingumo tarpsnius bei tapatumo, grįsto istoriniu valstybingumu, ilgesį

Kasdien 18 val. 

Programa “Young Vilnius“ (23 min.)

Vilniuje veikia net kelios nepriklausomos kino mokyklos, skirtos moksleiviams. Šioje programoje pristatomi geriausi Skalvijos kino akademijos ir YOUNGBLOOD kino mokyklos filmai, kuriuose atsispindi šiuolaikinis jaunimo gyvenimas Lietuvos sostinėje.

Mažoji Jeruzalė / Little Jerusalem (rež. Monika Navickaitė / Skalvijos kino akademija / 2017 / 5 min.)

Kontora / Office (rež. Dominykas Duknauskas / YOUNGBLOOD / 2017 / 4 min.)

Mergina už lango / Girl Behind the Window (rež. Montis Norvaišis, YOUNGBLOOD / 2018 / 10 min.)

Spoksoti / To Stare (rež. Simona Jurkuvėnaitė / Skalvijos kino akademija / 2017 / 4 min.)

Kasdien 19 val. 

Programa “Young Vilnius II“ (16 min.)

Šioje programoje pristatomi nepriklausomos kino mokyklos YOUNGBLOOD dėstytojų filmai kurti kartu su jaunaisiais aktorių kurso studentais. Jų viltys, svajonės, kasdienybė ir tarpusavio santykiai skleidžiasi skirtinguose Vilniaus gyvenamuosiuose rajonuose.

Šokių konkursas / Dance Competition (Laurynas Bareiša / YOUNGBLOOD / 2017 / 6 min.)

Keturios šokėjos konkurso užkulsiuose laukia pusfinalio rezultatų. Vienai iš jų kyla puiki mintis aptarti merginų pasirodymą.

Ilgiausias pasimatymas pasaulyje / The longest date ever (Marija Kavtaradzė / YOUNGBLOOD / 2017 / 10min.)

Dvi draugės ir du draugai. Dvigubas paauglių pasimatymas Vilniuje, Pilaitės rajone. Tai vienas tų pasimatymų, kuris, atrodo, tęsiasi amžinybę, nes paaugliai neranda temų, kuriomis galėtų kalbėti ir yra per daug užsiėmę sužavėti vieni kitus, kad galėtų gerai praleisti laiką.