• Repertuaras
Diskusijų klubas

Festivalio diskusijos

ERGO kino klube vyksiantys visiems atviri pokalbiai siekia atspindėti ne tik festivalio kino programą, bet šiuo metu itin aktualias temas, kuriomis diskutuoja visas pasaulis. Klimato kaita, nuolatinio užimtumo ir persidirbimo kultas, kūniškumo ir intymumo klausimai, psichologinė sveikata, žmogaus teisių ir kūrybinės etikos problemos, šiuolaikinės tėvystės iššūkiai bei vis aštriau mus paliečiančios politikos užkulisiai.

Visi festivalio lankytojai diskusijų kviečiami klausytis kino teatro „Forum Cinemas Vingis“ 3 aukšte (prie 1-osios salės) įrengtame ERGO kino klube arba kino salėse. Daugelį pokalbių taip pat bus galima tiesiogiai stebėti „Kino pavasario“ feisbuko paskyroje https://www.facebook.com/kinopavasaris.lt/. Jie pažymėti raidelėmis FB. Visi žemiau išvardyti renginiai, išskyrus filmo „Antropocenas: žmogaus era“ seansą, yra nemokami. 

DISKUSIJŲ PROGRAMA

Balandžio 1 d. 19 val. ERGO kino klubas FB

Šiuolaikinės tėvystės iššūkiai

Jei per kino, televizijos, feisbuko ar instagramo ekranus dažniausiai mus pasiekia jausmingos ir pozityvios tėvystės akimirkos, kas slepiasi anapus jų? Kas formuoja šiuolaikinės tėvystės įvaizdį ir kiek jis prasilenkia su realybe? Vengrų režisierės Zsófios Szilágyi filmas „Viena diena“ įkvepia pokalbiui apie tai, kaip šiandien linkstama vaizduoti tėvystės džiaugsmus ir kaip kalbėti apie jos rūpesčius. 

Diskusijos dalyviai: filmo „Viena diena“ režisierė Zsófia Szilágyi, tinklaraščio „Ū ilgoji“ autorė Aistė Jūrė 

Diskusiją moderuoja: Miglė Mekšrūnaitė, podkasto apie šiuolaikinę tėvystę „Ryšys“ bendraautorė 


 

Balandžio 2 d. 16 val. 9 salė

Intymumo politika 

„Auksinį lokį“ 2018 m. Berlyno kino festivalyje pelnęs filmas „Neliesk manęs“ – itin atvira kinematografinė išpažintis. Čia jautriai kalbama apie tai, koks ankštas mūsų kūnas, koks bailus mūsų intymumas, kokia standartuose įrėminta mūsų lytinė tapatybė. Galbūt ši juosta taps pratimu geriau pažinti save ir kitą? 

Festivalio programos sudarytoja Mantė Valiūnaitė kalbina filmo „Neliesk manęs“ režisierę Adina Pintilie


Balandžio 3 d. 17:30 val. 3 aukšte FB

Putino liudininkai“ politikos archeologija

Dokumentinių filmų režisierius Vitalijus Manskis savo filmu „Putino liudininkai“ kviečia sugrįžti į lemtingus 2000-uosius, kai Vladimiras Putinas „pernakt“ tapo Rusijos prezidentu. Kaip šį iš archyvinės medžiagos sudurstytą filmą perskaityti Lietuvoje? Ką jis gali paliudyti apie šiandienos politinę situaciją? 

Bernardo Gailiaus ir Vytauto Bruverio pokalbis su Vitalijumi Manskiu. Pokalbį pristato visuomenės grupė „Už Konstituciją“.