• Filmai
    • Filmai pagal temas
Apie filmų programas

MEISTRAI

Po naujai permąstytos „Meistrų“ programos skėčiu šiemet atsidurs ne tik naujausi gerai žinomų režisierių filmai, bet ir dvi ypatingos retrospektyvos „Viva Vigo“ bei „XX a. vaikai“, skirta visai šeimai.

RETROSPEKTYVA: VIVA VIGO

Jeano Vigo filmografijoje yra vos keturi filmai ir tik vienas jų – pilno metražo. Tačiau kino kalbos eksperimentai, drąsios režisieriaus idėjos ir tragiška jo lemtis visiems laikams įtvirtino Vigo vardą kino istorijoje. Retrospektyvos „Viva Vigo“ tikslas – parodyti geografiškai kuo platesnę režisieriaus įtaką.

RETROSPEKTYVA: XX a. VAIKAI

Retrospektyva – neatsitiktinė. Ji gimė iš nuoširdaus noro supažindinti jauniausius žiūrovus su išliekamąją meninę vertę turinčiais kūriniais. Tai ir proga paminėti atkurtos Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį, ir supažindinti jaunuosius žiūrovus su klasika tapusiais lietuvių filmais vaikams ir jaunimui.

KRITIKŲ PASIRINKIMAS

„Kritikų pasirinkimo“ programa – viena populiariausių tarp žiūrovų. Tad šįmet vėl paprašėme tarptautiniame kino kontekste vertinamų kino kritikų išrinkti savo favoritus. Šiųmetėje programoje akivaizdi itin plati temų įvairovė, žanrų ir stilių sintezė, akivaizdžios ir eksperimentinės kino formos.

METŲ ATRADIMAI 

„Metų atradimams“ stengiamės atrasti perspektyviausius kino debiutantus ir pastebėti būsimuosius meistrus. Šiemet programą papildėme originaliais trumpametražiais filmais, kurių autorius netrukus tikimės pamatyti tarp „Kino pavasario“ debiutantų ar net konkursinės programos dalyvių.

FESTIVALIŲ FAVORITAI 

Programos sumanymas – pristatyti dokumentinius, animacinius, vaidybinius ir eksperimentinius pilnametražius bei trumpametražius filmus iš viso pasaulio, apkeliavusius daugybę tarptautinių kino festivalių. Filmai tokie įvairūs, kad kiekvienas žiūrovas atras šioje programoje tai, ko ieško šiuolaikiniame kine.