kovo 19 d. - balandžio 1 d.
PROGRAMA

Apie konkursines programas

EUROPOS DEBIUTŲ KONKURSAS

Šį konkursą sudaro debiutuojančių režisierių filmai iš visos Europos. 11 atrinktų kūrinių parodo, kuo gyvena jaunieji Europos kūrėjai, kokios temos jiems rūpi ir kokią kino kalbą jie siekia vystyti.

Žiuri nariai:

Rugilė Barzdžiukaitė
Lietuva
Menininkė, dokumentinio filmo „Rūgštus miškas“ (2018) režisierė, Venecijos bienalės „Auksinio liūto“ laimėtoja už operą-performansą „Saulė ir jūra (Marina)“.

Rugilė Barzdžiukaitė yra režisierė, operatorė ir vizualiųjų menų atstovė. Jos naujausias ilgametražis dokumentinis filmas „Rūgštus miškas“ (2018) buvo apdovanotas Lokarno ir kituose kino festivaliuose, pernai tapo „Kino pavasario“ uždarymo filmu ir tebekeliauja po festivalius. Barzdžiukaitė yra viena iš trijų autorių, pernai atstovavusių Lietuvai Venecijos meno bienalėje su opera-performansu „Saulė ir jūra (Marina)“. Jis įvertintas „Auksiniu liūtu“ kaip geriausias nacionalinis paviljonas.

Evgeny Gusyatinskiy
Rusija, Olandija
Kino kritikas, Rotterdamo tarptautinio kino festivalio programos sudarytojas, žurnalo „Iskusstvo Kino“ redaktorius

Evgeny Gusyatinskiy – kino kritikas, Roterdamo kino festivalio programos sudarytojas, dirbantis su Rusijos ir Rytų Europos filmais. Festivalio „Kinotauras“ Sočyje atrankos komiteto narys. Gusyatinskiy dirbo vieno seniausių kino žurnalų Europoje „Iskusstvo Kino“ redaktoriumi ir tekstų autoriumi.

Boyd van Hoeij
Olandija, Liuksemburgas
Nepriklausomas kino kritikas, rašantis „Variety“, „The Hollywood Reporter“ ir kt.

Boydas van Hoeij – olandų kilmės kino kritikas, filmų apžvalgas rašęs žurnalui „Variety“, nuo 2013 m. dirbantis „The Hollywood Reporter“. Boydas vadovauja Liuksemburgo kino fondo atrankos komitetui, padeda rengti Liuksemburgo kino festivalį, veda kino kritikos ir klasikinių filmų analizės seminarus.

Jonas Holmberg
Švedija
Geteborgo tarptautinio kino festivalio meno vadovas, kino žurnalo FLM įkūrėjas.

Jonas Holmbergas nuo 2014 m. yra Geteborgo kino festivalio meno vadovas. 2007 m. įkūrė kino žurnalą FLM.

Katarzyna Sinarska
Lenkija
„New Europe Film Sales“ pardavimų vadovė

Katarzyna Sinarska dirba „New Europe Film Sales“ filmų platinimo bendrovėje Varšuvoje. 2019 m. tapo Europos filmų pardavimo agentų organizacijos „Europa International“ viceprezidente. „New Europe Film Sales“ kataloge – gausybę apdovanojimų pelnę filmai „Kristaus kūnas“ (2019), „Balta balta diena“ (2019), „Avinai“ (2015) ir daug kitų.

TRUMPAS KONKURSAS

Šioje programoje išvysite kruopščiai atrinktus trumpus filmus, kurie varžysis dėl geriausiojo titulo. Drama, komedija, dokumentika, animacija, eksperimentai ⎯ čia rasite žanrų ir temų įvairovę, režisierių drąsą ir talentą pasakoti trumpai, bet paveikiai.

Žiuri nariai:

Andrius Blaževičius
Lietuva
Kino režisierius, edukatorius, Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio programos sudarytojas

Andrius Blaževičius yra kino režisierius, edukatorius, ilgametis Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio programos sudarytojas. 2011 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo kino režisūros magistro laipsnį. Studijų metu sukūrė šešis trumpametražius filmus, tarp jų – „Dešimt priežasčių“ (2011). Pastarasis laimėjo du „Lietuvių kino akademijos“ apdovanojimus. Debiutinis ilgametražis režisieriaus filmas „Šventasis“ (2016), kurio premjera įvyko Busano ir Varšuvos kino festivaliuose, pelnė šešis „Lietuvių kino akademijos“ apdovanojimus.

Konstantina Kotzamani
Graikija
Trumpųjų filmų režisierė, festivalyje pristatomo filmo „Elektrinė gulbė“ (2019) režisierė

Konstantina Kotzamani – režisierė, kurios trumpametražių filmų premjeros vyko Kanų, Venecijos, Berlyno ir Lokarno kino festivaliuose. Ji pelnė gausybę tarptautinių prizų ir dvi Europos kino apdovanojimų nominacijas. Režisierė ne pirmą kartą imasi žiuri narės darbo. Naujausias jos filmas – „Elektrinė gulbė“ (2019).

Simone Späni
Šveicarija
„Berlinale“ festivalio trumpųjų filmų programos sudarytoja, festivalio „Kurzfilmtage Winterthur“ kuratorė

Simone Späni su partnere Rhea Plangg 2018 m. įkūrė „Cocoon Productions“. Ji yra dirbusi Ciuricho kino bendrovėse, keliuose Šveicarijos ir Ruandos kino, muzikos ir teatro festivaliuose. Šiuo metu eina festivalio „Berlinale“ trumpametražių filmų atrankos komiteto narės pareigas, seniau dirbo Vintertūro trumpametražių filmų festivalio kuratore.

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.