kovo 16 - 26d.
Apie festivalį

Apie festivalį

Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ – tai didžiausias ir lankomiausias kino renginys Lietuvoje, kuris per 27 metus tapo itin įtakingu šalies kultūrai reiškiniu.

 

Pirmasis į virtualiąją erdvę perkeltas kino festivalis

Per pastarąjį dešimtmetį festivalio lankomumas augo: nuo 55 tūkst. iki 126 tūkst. (2019 metai). 2020 metais dėl pandemijos, kaip įprasta, kino teatruose negalėjęs įvykti jubiliejinis 25-asis „Kino pavasaris“ buvo perkeltas į žiūrovų namų kino ekranus.

Taip „Kino pavasaris“ drauge su tuo pačiu metu prasidėjusiu tarptautiniu Kopenhagos dokumentinio kino festivaliu CPH:DOX tapo pirmaisiais pasaulyje kino festivaliais perkeltais į virtualiąją erdvę.

Per dvi savaites penkiose namų kino platformose sulaukta virš 58 tūkstančių peržiūrų, o remiantis rinkos tyrimų bendrovės „Kantar“ duomenimis, matyti, kad įsigyta peržiūra naudojasi dažniausiai du žmonės, o kartais – trys ir daugiau. Plačiau apie rezultatus čia ir vaizdo klipe – žemiau.

Platus kino žemėlapis

„Kino pavasario“ programos išskirtinumas ir stiprybė, kad joje pristatomi savičiausi kino kūrėjai iš šalių, kurios retai atsiduria kino žemėlapiuose. Įprastai per dvi „Kino pavasario“ savaites parodoma maždaug 170 ilgametražių ir trumpametražių vaidybinių, dokumentinių, animacinių, eksperimentinių filmų, kurių kūrėjai atvyksta susitikti su festivalio žiūrovais.

Filmai žiūrovams pristatomi suskirstyti į šias programas: „Konkursinė programa“, „Kritikų pasirinkimas“, „Metų atradimai“, „Festivalių favoritai“, „Meistrai“ ir „Retrospektyvos“.

Festivalio metu vyksta europietiškų ilgametražių filmų „Europos debiutų konkursas“ ir trumpametražių filmų „Trumpas konkursas“ konkursinės programos. 2020 metų nugalėtojai čia. Filmus iš Baltijos jūros regiono vertina tarptautinė kino kritikų federacija FIPRESCI.

„Kino pavasario“ duoklė išrankiausiam žiūrovui – festivalio metu veikianti netradicinio kino erdvė 9 salė. Čia rodomos retrospektyvos, diskusijas provokuojantys, savo kino kalba išsiskiriantys filmai, kurių žiūrovas neras ne tik įprastuose kino teatrų, bet dažnai ir kino festivalių repertuaruose.

Teminė kryptis

Pernai ryžtingai priėmęs pandemijos iššūkius, šiemet festivalis siekia permąstyti, kaip priimame sprendimus pasikeitus sąlygoms. Klausimas „Veikti ar / ir būti?“ skleisis specialioje filmų programoje ir vizualinėje tapatybėje, kurios pagrindiniu leitmotyvu tapo pamažu tirpstantis lede užšaldytos augmenijos kūrinys.

Ne pirmus metus kuriant vizualinę tapatybę dalyvauja tarpdisciplininė komanda. Pagrindinį objektą nuotoliu būdu kūrė tarptautinius šviesos meno projektus ir instaliacijas įgyvendinanti menininkė Rūta Palionytė. Apie 2021 metų vizualinį identitetą rašoma čia.

Kino industrijos renginys „Meeting Point – Vilnius“

Festivalio metu 10 metų vykstantis kino industrijos renginys „Meeting Point – Vilnius“ 2020 metais dėl pandemijos buvo atšauktas. Tai visai šalies industrijai reikšmingas renginys, leidžiantis kitų šalių kino profesionalams atrasti Lietuvos kino rinkos identitetą, padedantis puoselėti glaudžius partnerystės ryšius tarp pagrindinių Rytų ir Vidurio Europos tarptautinių kino festivalių.

Renginį globoja „Eurimages“ – prestižiškiausia tarptautinė koprodukcijai dedikuota institucija.

Neįvykus 2020 metų „Meeting Point – Vilnius“, po festivalio buvo surengta virtualioji kino industrijos konferencija „Iššūkiai organizuojant virtualųjį festivalį pandemijos metu: pasidalijimas patirtimi ir patarimais“. „Kino pavasario“ generalinio direktoriaus Algirdo Ramaškos pranešimo klausėsi ir patarimų teiravosi maždaug 500 festivalio organizatorių ir kino industrijos atstovų iš viso pasaulio. Konferencijos įrašas čia.

Kiti projektai

Stengiantis, kad kokybiškas autorinis kinas pasiektų kuo platesnę auditoriją, „Kino pavasaris“ neapriboja veiklos dviejų savaičių festivaliu. Bendradarbiaujant su kino platinimo kompanija „Kino Pavasaris Distribution“, populiariausi festivalio filmai vasarą rodomi „Kino pavasario“ organizuojamuose nemokamų lauko kino seansų projektuose „Kino karavanas“ ir „Vasaros kinas“.

Šį pavasarį „Kino pavasaris“ įvykdė fenomenu Lietuvoje ir užsienyje tapusį patyriminį projektą „Aerokinas“ – atidarė pirmą kartą istorijoje net mėnesį laiko oro uosto perone veikusį autokino teatrą.

Kūrybiškos partnerystės

„Kino pavasario“ komanda daug dėmesio skiria kūrybiškumui. Kūrybinės idėjos dažnai tampa ir sėkmingų partnerysčių su viešaisiais ir komerciniais partneriais pagrindu. Esamiems ir potencialiems partneriams sukuriamos profesionalios rėmimo programos. Taip pat vienas iš festivalio tikslų – kultūros industrijos ir verslo sektoriaus bendradarbiavimas. Apie sėkmingas partnerystes skaityti čia

Patirties komanda nuolat semiasi, kaip ir ja dalijasi, įvairiausiuose mokymuose, konferencijose ir seminaruose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Vėliau projektai, kuriuose ryški partnerio integracija, dalyvauja bei laimi konkursuose. Apie laimėjimą konkurse „PR Impact Awards“ skaityti čia.

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.