Apie festivalį

Apie festivalį

Kai šaukia kinas – tu eini  

KINO PAVASARIS šalies žiūrovams kovo 16–26 d. ne tik pristatys virš šimto puikių filmų, bet ir sukurs nepamirštamą kino šventę Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Dėl šių patirčių – kino teatro svaigulio, susitikimų su kino kūrėjais ar po gero filmo apimančio pilnatvės jausmo – verta į šalį nustumti visus kitus savo planus. Nes praleisti festivalį – beveik kaip pramiegoti savo gimtadienį! Todėl išgirdęs kiną, net nesivargink atsispirti jo šauksmui – eik ir žiūrėk, ką tau paruošėme šiemet. 

 

Orientuotis plačiame kino pasaulyje padės žemėlapis – programos, į kurias tradiciškai nugulė festivalio filmai. 

 

„Pati gražiausia apgaulė“

Retrospektyvinės programos tema – kino kūrimas, jo galią ir ribos bei žiūrėjimo malonumas, o jos pavadinimą įkvėpė kino apibrėžimas pagal Jeaną – Lucą Godardą. Orsono Welleso, Alfredo Hitchcocko, Krzysztofo Kieślowskio ir kitų žymių ir kultinių pasaulio režisierių kurta kino klasika kvies apmąstyti kino ir tikrovės santykį, kalbėti apie jovietą žmonių – ir žiūrovų ir kūrėjų – gyvenimuose, bei tyrinėti kino teatrų portaluose atsiveriančius pasaulius. 

 

Konkursinė programa
Konkurse šiemet dalyvauja režisierių iš Europos pirmieji arba antrieji ilgo metro filmai. Atrinktos pradedančios režisierės ir režisieriai stebina užmojais, ankstyvu meistriškumu ir autoriniu savitumu bei žada įdomią europietiško autorinio kino ateitį


Meistrai
Naujausi gerai žinomų ir kino pasaulyje įsitvirtinusių režisierių darbai, apdovanoti svarbiausiuose kino festivaliuosevertinami kritikų ir demonstruojantys profesinę meistrystę. 


Kritikų pasirinkimas
Viso pasaulio prestižiniams kino leidiniams rašantys kino kritikai festivalio programos atrinko savo favoritus –  ypatingus kino kūrinius, kuriais mėgausis visi,net išrankiausi žiūrovai. 


Panorama
Plačiausioje festivalio programoje – ryškiausi praėjusių metų atradimai iš viso pasaulio – tiek svarbiausiuose kino festivaliuose pastebėti ir įvertinti , tie kžiūrovų pamilti filmai. 


9 salė
Šioje salėje jau tapo įprasta rodyti selekciją filmų, kurie trina žanrų bei formų ribas,atveria ypatingus pasaulius, atskleidžia naujas perspektyvas  ir skatina filosofines bei politines diskusijas. 


Paaugau vieną filmą

Mažiesiems žiūrovams skirti lietuviškai įgarsinti filmai, skatinantys norą žiūrėti kiną bei tyrinėti pasaulį. 

 

Lietuviškų filmų premjeros
Laukiamiausi pastarųjų metų lietuviškfilmai pripažintų ir debiutuojančių režisierių premjeros: 6 ilgo metro ir 7 trumpo metro. Dalis jų jau spėjo apsilankyti prestižiniuose festivaliuose nuo Kanų iki Talino ir parsivežė apdovanojimų. Kiti –  pirmą kartą su žiūrovais susitiks čia, „Kino pavasaryje“. 


 

Kino industrijos renginys „Meeting Point – Vilnius“

KINO PAVASARIS jau bene penkiolika metų organizuoja kino industrijai skirtą tarptautinį renginį „Meeting Point – Vilnius“. Tai – talentingiausius kino kūrėjus visoje Europoje atrandanti ir auginanti platforma, mezganti glaudų audiovizualinių industrijų tinklą Senajame žemyne: nuo Baltijos iki Balkanų šalių, nuo Kaukazo iki Vakarų regionų.

Renginį globoja „Eurimages“ – prestižiškiausia tarptautinė koprodukcijai dedikuota institucija.

Naujausią informaciją apie 2023 m. „Meeting Point – Vilnius“ rasite čia.

Kiti projektai

Stengiantis, kad kokybiškas autorinis kinas pasiektų kuo platesnę auditoriją, „Kino pavasaris“ neapriboja veiklos dviejų savaičių festivaliu. Bendradarbiaujant su kino platinimo kompanija „Kino Pavasaris Distribution“, populiariausi festivalio filmai vasarą rodomi „Kino pavasario“ organizuojamuose nemokamų lauko kino seansų projektuose „Kino karavanas“ ir „Vasaros kinas“.

Kūrybiškos partnerystės

„Kino pavasario“ komanda daug dėmesio skiria kūrybiškumui. Kūrybinės idėjos dažnai tampa ir sėkmingų partnerysčių su viešaisiais ir komerciniais partneriais pagrindu. Esamiems ir potencialiems partneriams sukuriamos profesionalios rėmimo programos. Taip pat vienas iš festivalio tikslų – kultūros industrijos ir verslo sektoriaus bendradarbiavimas. Daugiau apie partnerystes skaitykite čia

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.