Archyvas Trumpas konkursas 2022

Šioje programoje išvysite kruopščiai atrinktus trumpus filmus, kurie varžysis dėl geriausiojo titulo. Drama, komedija, dokumentika, animacija, eksperimentai ⎯ čia rasite žanrų ir temų įvairovę, režisierių drąsą ir talentą pasakoti trumpai, bet paveikiai. Tarp šių metų ryškiausiųjų – ir 5 naujausi lietuvių darbai.

GERIAUSIAS TRUMPAMETRAŽIS FILMAS

Neįmanomos figūros ir kitos istorijos. I dalis
2021 / Lenkija, Kanada / rež. Marta Pajek
Impossible Figures and Other Stories I
Figury niemożliwe i inne historie I
Trumpametražis

SPECIALUS PAMINĖJIMAS:

Virš vandens
2021 / Šveicarija / rež. Jela Hasler
On Solid Ground
Über Wasser
Trumpametražis

ŽIURI NARIAI

Skirmanta Jakaitė
Lietuva
Jutta Wille
Vokietija
Laurence Boyce
Estija

Skirmanta Jakaitė yra animacijos filmų režisierė, animatorė ir iliustratorė, dirbanti klasikinės 2D animacijos technika. Jos trumpi animaciniai filmai “Galim susitikti, galim nesusitikti”, “Neeuklidinė geometrija” (režisuotas kartu su Solveiga Masteikaite), “Žonglierius” buvo rodyti įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose, “Neeuklidinė geometrija” 2014 m., “Žonglierius” 2020 m. buvo apdovanoti Nacionaliniu kino apdovanojimuSidabrinė gervė”.

Jutta Wille studijavo istoriją ir fiziką, o vėliau ir verslo administravimą. Dirbo įvairiuose kino filmuose, kaip filmavimo aikštelės ir gamybos vadovė. Nuo 2003 m. ji yra Vokietijos trumpametražių filmų asociacijos projektų koordinatorė, atsakinga už kasmetinį trumpametražių filmų katalogą "Vokietijos trumpametražiai filmai", taip pat už filmų rinkos pristatymų Klermono-Ferano ir Ansi mieste rengimą ir įgyvendinimą. Nuo 2013 m. ji yra viena iš Vokietijos trumpametražių filmų asociacijos vadovių, kuriai tenka ne tik projektinė, bet ir organizacinė bei administracinė veikla. Ji buvo įvairių festivalių žiuri ir atrankos komitetų narė. Nuo 2002 m. ji taip pat dirba Tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje Drezdene. 

Laurence Boyce gimė Lidse, Jungtinėje Karalystėje. 1999 m. jis pradėjo savo karjerą kaip Lydso tarptautinio kino festivalio programuotojas ir moderatorius. 2010 m. persikėlė į Taliną (Estijoje) ir dirba "Juodųjų naktų" kino festivalyje. Jis dirba ir pagrindinių festivalio konkursų programų sudarytoju, ir festivalio trumpametražių filmų sekcijos "PÖFF Shorts" programos vadovu. Jis taip pat yra daugybę apdovanojimų pelnęs kino žurnalistas, rašantis daugeliui leidinių, tarp jų "Screen International", "Sight and Sound", "Ubiquarian", "Little White Lies" ir "Cineuropa". Jis yra FIPRESCI, Londono kritikų rato, Europos kino akademijos ir BAFTA narys. Šiuo metu jis yra trumpametražių filmų konferencijos, vienijančios viso pasaulio trumpametražių filmų organizacijas, valdybos pirmininkas, taip pat nuolatinis kasmetinio Baltijos šalių "Pitching Forum" Vilniuje moderatorius.

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.