kovo 14–27d.

Archyvas FIPRESCI apdovanojimas 2022

Tarptautinė kino kritikų federacija FIPRESCI gyvuoja jau daugiau kaip 90 metų. Pagrindinis organizacijos, turinčios daugiau nei 60 pasaulio šalių narių tinklą, tikslas – atrasti ir remti nacionalinį kiną su visomis savarankiškomis jo išraiškos formomis ir įvairove, nes tai svarbi šalių nacionalinės kultūros ir tapatybės dalis. FIPRESCI žiuri „Kino pavasaryje“ išrinks geriausią Baltijos jūros regione kuriančių režisierių filmą. 

GERIAUSIAS FILMAS

Evoliucija
2021 / Vokietija, Vengrija / rež. Kornél Mundruczó
Evolution
Žiūrėti namų ekranuose

ŽIURI NARIAI

Bernard Besserglik
Prancūzija
Angelo Mitchievici
Rumunija
Daniel Oliveira
Brazilija

Bernardas Besserglikas – Prancūzijoje gyvenantis anglų rašytojas ir kritikas. Jis 15 metų rašė kritiką laikraščiui "The Hollywood Reporter" ir 20 metų dirbo "Agence France-Presse" korespondentu, dirbo Rusijoje ir Artimuosiuose Rytuose. Rašo scenarijus anglų ir prancūzų kalbomis. Jo satyrinė muzikinė komedija "Naktis Kremline" buvo rodoma off-Brodvėjuje Niujorke. 

Mitchievici Angelo Nicolae gimė 1972 m. lapkričio 5 d. Drăgăşani, Vâlcea apskrityje, Rumunijoje. Šiuo metu jis yra Konstancos Ovidijaus universiteto Literatūros fakulteto profesorius, habilituotas daktaras, dėstantis lyginamąją literatūrą. 2008 m. Bukarešto universitete su pagyrimu įgijo filologijos daktaro laipsnį. Už knygą "Dekadansas ir dekadentizmas Rumunijos ir Europos modernybės kontekste" (Curtea Veche Publishing, Bucureşti, 2011) gavo AGCRL (Rumunijos bendrosios ir lyginamosios literatūros asociacijos) premiją, 2007 m. - kultūros žurnalo "Observator" premiją už debiutą “Mateiu I. Caragiale” – dekadentinės fizionomijos (Cultural Romanian Institute Publishing House, Bucureşti, 2007), 2005 m. žurnalo “Cuvântul” premiją už tomą “Explorations in Romanian Communism” (I, Polirom, 2005, bendraautoriai: Paul Cernat, Ion Manolescu ir Ioan Stanomir), o 2008 m. - Rumunijos kinematografininkų sąjungos Ion Cantacuzino apdovanojimą už profesionalumą per visą leidybinę karjerą. Jis taip pat yra knygų “Simbolism and Decadentism in Fin de Siècle Art” (Institutul European Publishing House, 2011) ir “Shadows of Paradise. “Rumunų ir prancūzų rašytojai Sovietų Sąjungoje” (Humanitas leidykla, 2011) autorius. Nuo 2010 m. gegužės mėn. iki 2012 m. gegužės mėn. buvo IICCMRE (Komunizmo nusikaltimų tyrimo ir rumunų tremties atminties instituto) ideologijos ir kultūros departamento direktorius. Nuo 2010 m. jis yra USR (Rumunijos rašytojų sąjungos) ir UCIN (Rumunijos kino kūrėjų sąjungos) bei FIPRESCI (Tarptautinės kino kritikų federacijos) narys. Jis taip pat yra RAAS (Rumunijos amerikiečių studijų asociacijos) narys, kino kritikas, žurnalo "România literară", labiausiai išsiskiriančio rumunų literatūros žurnalo, "Text, imagine, metatext" ir "Ex Ponto" žurnalo redaktoriaus padėjėjas. Nuo 2017 m. jis taip pat yra Rumunijos radijo transliavimo bendrovės administracijos tarybos narys.

Danielis Oliveira yra įgijęs kino studijų magistro laipsnį ir šiuo metu studijuoja medijų meno doktorantūrą Beiros interjero universitete Portugalijoje. Jis yra Brazilijos kino kritikas ir žurnalistas, dirbęs laisvai samdomu žurnalistu tokioms žiniasklaidos priemonėms kaip laikraštis "Folha de S. Paulo", o 2012-2018 m. dirbo laikraščio "O Tempo" kritiku ir reporteriu. Brazilijoje, Minas Žeraiso federaliniame universitete (UFMG), įgijo socialinės komunikacijos bakalauro laipsnį, toje pačioje institucijoje baigė kultūros ir meno istorijos magistrantūros studijas, o antrąjį - TV scenarijaus rašymo ir prodiusavimo išsilavinimą - įgijo Humberio technologijų ir pažangiųjų studijų institute Toronte (Kanada), kur dirbo scenarijų skaitytoju ir konsultantu. Portugalijoje Danielis nuo 2020 m. priklausė Porto tarptautinio kino festivalio "Porto Femme" programavimo komandai, taip pat dirbo vertėju ir tekstų autoriumi tarptautiniame kino festivalyje "Curtas Vila do Conde". Jis priklauso Brazilijos asociacijai (Abraccine) ir Tarptautinei kino kritikų federacijai (Fipresci).

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.