Archyvas Europos debiutų konkursas 2022

Šį konkursą sudaro pirmieji ilgametražiai režisierių filmai iš visos Europos. 10 atrinktų filmų parodo, kuo gyvena jaunieji Europos kūrėjai, kokios temos jiems rūpi ir kokią kino kalbą jie siekia vystyti. Kaip ir kasmet jame dalyvauja ir debiutuojantys lietuvių režisieriai.

GERIAUSI REŽISIERIAI: Samuel M. Delgado ir Helena Girón

Jie neša mirtį
2021 / Ispanija, Kolumbija / rež. Samuel M. Delgado, Helena Girón
They Carry Death
Eles transportan a morte

GERIAUSIA AKTORĖ: Marina Redžepović

Mokytojų kambarys
2021 / Kroatija / rež. Sonja Tarokić
The Staffroom
Zbornica

GERIAUSIAS AKTORIUS: Giedrius Kiela

Piligrimai
2021 / Lietuva / rež. Laurynas Bareiša
Pilgrims
Piligrimai

GERIAUSIAS FILMAS: 

Tvirtovė
2021 / Serbija / rež. Marko Grba Singh
Rampart

ŽIURI NARIAI

Andrius Blaževičius
Lietuva
Jacqueline Lentzou
Graikija
Nico Marzano
Italija
Norika Sefa
Čekija
Beatrice Fiorentino
Italija

Andrius Blaževičius yra kino režisierius, edukatorius, ilgametis Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio programos sudarytojas. Baigęs mokyklą buvo įstojęs į Kultūros istorijos ir antropologijos studijas Vilniaus universitete, tačiau po metų perstojo į Lietuvos teatro ir muzikos akademiją, kur įgijo Kino režisūros magistro laipsnį. Studijų laikotarpiu Andrius sukūrė šešis trumpametražius filmus, tarp jų – „Dešimt priežasčių“ (2011 m.) – laimėjęs du Lietuvių kino akademijos apdovanojimus. Debiutinis ilgametražis režisieriaus filmas „Šventasis“ (2016 m.), kurio premjera įvyko Busano ir Varšuvos kino festivaliuose, pelnė šešis Lietuvių kino akademijos apdovanojimus, “Molodist” Grand Prix, “Listapad” Special Jury Prize. Antrojo filmo “Bėgikė” premjera įvyko Karlovy Vary festivalyje. Filmas laimėjo pagrindinį prizą Rygos tarptautiniame festivalyje, Talino tarptautiniame kino festivalyje pripažintas geriausiu Baltijos šalių filmu. Pagrindinė filmo aktorė pelnė “European shooting stars” apdovanojimą.

Jacqueline Lentzou yra menininkė, kurios kino kalba - poezijos atradimas iš pirmo žvilgsnio kasdieniškose smulkmenose. Ji eksperimentuoja su formatais, trukme ir tonais, o jos kūrybinės priemonės yra žodžių ir vaizdų asociacijos, sapno konstrukcija ir intuicija. Iki šiol režisavusi 6 filmus, savo kūryba ji siekia diskutuoti apie netradicines šeimos sistemas, vienatvę, meilę ir, svarbiausia, jos trūkumą. Jacqueline yra pelniusi daugybę prestižinių apdovanojimų, tarp jų - "Semaine de La Critique" apdovanojimą "Leica Cine Discovery" už filmą "Hector Malot: The Last Day of the Year " (2018), "Auksinį Hugo" Čikagos kino festivalyje už filmą "The End of Suffering (A proposal)" (2020), taip pat Didįjį prizą Reikjaviko kino festivalyje ir Sevilijos kino festivalyje už debiutinį filmą "Mėnulis, 66 klausimai" (2021), kurio premjera įvyko Berlinalės konkursinėje programoje "Encounters". Jos darbų retrospektyvos vyko Monrealyje, Vienoje, Porte ir Gente 

Nico Marzano yra Londono šiuolaikinio meno instituto (ICA) kino skyriaus vadovas, kuris kuruoja kino programą ir vadovauja filmų platinimo operacijoms, teikdamas pirmenybę nepakankamai atstovaujamiems, nepriklausomiems ir eksperimentiniams filmams, skirtiems įvairioms auditorijoms. Nico taip pat yra laboratorijos ir kino festivalio FRAMES of REPRESENTATION (FoR) įkūrėjas ir kuratorius, kurio tikslas - skatinti ir remti naujų kino vizijų pristatymą, gamybą ir platinimą. Nico dirbo daugelio tarptautinių kino festivalių žiuri nariu, įskaitant Sundance festivalį, Venecijos festivalį ir "Cinema du Reel", kur vedė seminarus Kanų kino festivalyje, CPH:DOX ir kitur. Jis dažnai rengia filmų recenzijas ir esė specializuotiems kino leidiniams ir akademiniams kino žurnalams. Nuolat kviestinis lektorius Jungtinės Karalystės ir tarptautiniuose universitetuose, šiuo metu Nicocas yra Nacionalinės kino ir televizijos mokyklos Londone kino studijų, programavimo ir kuratorystės magistrantūros programos patariamosios tarybos narys. 

Norika Sefa yra Kosove gimusi režisierė. Jos filmai yra nevienalytės stilistikos, juose susilieja vaidybinis ir dokumentinis kinas, jie kuria atmosferą, o ne laikosi įprasto pasakojimo. Sefa režisavo trumpametražį filmą "DesdeArriba" (2020), nufilmuotą vadovaujant Werneriui Herzogui Peru džiunglėse, ir hibridinį dokumentinį filmą "Kiss me, now" (2020). Jos debiutinio filmo "Ieškant Veneros" (Lookingfor Venera, 2021 m.) premjera įvyko Roterdamo kino festivalyje, jis pelnė specialųjį žiuri prizą Tiger konkurse. Kol filmas keliavo ir rinko daug svarbių apdovanojimų, Norika buvo kviečiama į įvairias prestižines meno ir kultūros institucijas kalbėti apie savo požiūrį į kiną. Norika yra Europos kino akademijos narė. 

Beatrice Fiorentino yra žurnalistė, autorė ir kino kritikė, rašo laikraščiams "Il Manifesto" ir "Il Piccolo", žurnalams "8 e ½" ir "Cinecittà News". Ji dėstė kino ir audiovizualinę kalbą Primorsko universitete, o nuo 2015 m. kuruoja "Nuove Impronte" sekciją tarptautiniame kino festivalyje "ShorTS-International". 71-ajame Venecijos tarptautiniame kino festivalyje ji gavo Premio Akai premiją už geriausią kino kritiką. Ji yra Nacionalinės Italijos kino kritikų sąjungos "Film della Critica" komiteto narė. Nuo 2016 m. ji yra Venecijos tarptautinio kino kritikos festivalio "Settimana Internazionale della Critica", kurio generaline delegate tapo 2020 m., atrankos komiteto narė. Ji yra Europos kino akademijos ir "Accademia del Cinema Italiano - David di Donatello" apdovanojimų narė.

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.