Archyvas FIPRESCI apdovanojimas 2021

Tarptautinė kino kritikų federacija FIPRESCI gyvuoja jau daugiau kaip 90 metų. Pagrindinis organizacijos, turinčios daugiau nei 60 pasaulio šalių narių tinklą, tikslas – atrasti ir remti nacionalinį kiną su visomis savarankiškomis jo išraiškos formomis ir įvairove, nes tai svarbi šalių nacionalinės kultūros ir tapatybės dalis. FIPRESCI žiuri „Kino pavasaryje“ išrinks geriausią Baltijos jūros regione kuriančio režisieriaus filmą. 

Tarptautinės kino kritikų federacijos prizas

Žmonės, kuriuos pažįstam
2020 / Lietuva / rež. Tomas Smulkis
People We Know Are Confused
Žmonės, kuriuos pažįstam

ŽIURI NARIAI

Eithne Mary O’Neill
Prancūzija

Eithne O‘Neill yra kino kritikė, gyvenanti Paryžiuje. Čia, Sorbonos universitete, ji mokėsi literatūros, vertimo ir kino istorijos meno. Yra išleidusi tris knygas, dirba prancūzų kino žurnalo „Positif“ redakcijoje, kur kas mėnesį dalijasi savo įžvalgomis.

Paola Olivieri
Italija

Paola Olivieri yra vykdančioji kino ir muzikos portalo www.cinemaemusica.it direktorė, ji priklauso Nacionalinei Italijos kino kritikų unijai. Paola baigė Pollini konservatoriją Padujoje, nagrinėja kino ir muzikos santykį, šia tema veda ir paskaitas, didžiulį dėmesį skiria Federico Fellini, Luchino Visconti, Nanni Moretti ir Pier Paolo Pasolini filmams. Kuravo dokumentinio filmo „Tapytoja ir Mėnulis (2005 m.) garso takelio kūrimą. Parašė ne vieną publikaciją ir monografiją, ne kartą tapo tarptautinių literatūros konkursų laureate, dažna tarptautinių kino festivalių žiuri narė.

Ieva Šukytė
Lietuva

Ieva Šukytė baigė Dailės teorijos ir istorijos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2013 m. dirba kaip nepriklausoma kino kritikė ir žurnalistė, šiuo metu rengianti straipsnius Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai, Goethe institutui ir kt. Nuo praėjusių metų padeda Vilniaus tarptautiniam trumpųjų filmų festivaliui su konkursinėmis programomis. 2021m. Ieva buvo Berlyno kino festivalio Panoramos programos FIPRESCI žiuri narė.

Jūsų interneto naršyklės versija yra per sena, todėl negalime Jums rodyti turinio.

Norėdami tęsti naršymą mūsų internetinėje svetainėje, prašome atsinaujinti savo naršyklę.

Atsiprašome už nepatogumus.