Jau šeštąjį kartą organizuojamas renginys „Lotynų Amerikos kultūros dienos“ pakvies savaitę (spalio 21-28) pamiršti rutiną ir persikelti per jūras bei vandenynus.

Šių metų tema „Šiandien kaip vakar“ atspindi švelniai nostalgišką programos nuotaiką, kviečia pažvelgti į praeitį, kuri iš įvairiaspalvių mozaikos gabalėlių sudėliojo šiandieną. Taip pat atsisukti į žmogų, pasidžiaugti kasdienybės grožiu.

Žiūrėsime filmus iš septynių Lotynų Amerikos šalių. Prisiminsime legendinį argentiniečių rašytoją Chulijų Kortasarą (Julio Cortázar).

Pasvajoti mus pakvies marimbos garsai, po Šv. Kotrynos bažnyčios skliautais klausysimės bosanovos, o mūsų kraštuose beveik nežinomo muzikinio stiliaus kumbija (cumbia) grupė su charizmatiškuoju dainininku Antonio Rivas iš Kolumbijos pradžiugins ne tik sostinę, bet ir Kauno klausytojus.

Šveicarė fotografė Mirjam Wirz pristatys fotografijų parodą apie kumbijos didžėjus Meksikoje, o Vytaras Radzevičius papasakos nuotykius, jam nutikusius pavasarį Pietų Amerikoje. Gatvėse praeiviams ranką ties ir šokti kvies vis labiau Lietuvoje populiarėjančios bačatos (bachata) šokėjai.

Renginio diskusijų klube „Ex Libris“ bus galima pasidalinti savo įspūdžiais po kino seansų, pasiklausyti asmeninių istorijų iš tolimosios Lotynų Amerikos.