15:00 SPALIO 16, Sk

Diskusija

Ar politikos ir meno santuoka gali būti sėkminga?

Renginys nemokamas

Šalia intensyvaus kūrybinio gyvenimo politinė ideologija ir jos angažuotas atstovavimas užėmė svarbią vietą Meksikos dailininkės Fridos Kahlo kasdienybėje. Margarita Jankauskaitė, Laima Kreivytė ir Vaidas Jauniškis, remdamiesi žymiosios dailininkės pavyzdžiu, kalbės apie politikos ir meno/menininko santykį, kvies diskutuoti, ar politikos ir meno sąjunga gali būti sėkminga. Aktyvūs visuomenės veikėjai apžvelgs ne tik Fridos atvejį, bet gilinsis ir į išskirtinius tiek užsienio, tiek Lietuvos atvejus.

Dalyvauja:

lygių galimybių ekspertė Margarita Jankauskaitė, menotyrininkė Laima Kreivytė, meno kritikas Vaidas Jauniškis

Apie Margaritą Jankauskaitę
Humanitarinių mokslų daktarė, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė, daugiau nei 10 metų dirba diskriminacijos prevencijos ir žmogaus teisių srityje. 2012 m. Europos lyčių lygybės institutas išrinko ją kaip viena iš dvylikos Europą įkvepiančių moterų, o 2011 m. Amerikos ambasada Lietuvoje suteikė „Drąsios moters“ apdovanojimą už pasiekimus ginant moterų ir LGBT asmenų teises.
Apie Laimą Kreivytę
Menotyrininkė, baigusi Vilniaus dailės akademiją stažavosi Vidurio Europos universitete Budapešte. Dėsto Vilniaus dailės akademijoje bei yra Kultūros ministerijos ekspertė bei meno parodų kuratorė. Tarptautinės dailės kritikų asociacijos (AICA) narė. Buvusi kultūros savaitraščio „7 meno dienos“ publicistikos skyriaus redaktorė.